whitebit

Kolejny kryptowalutowy scam upadnie? Stał za nim 60-latek60-letni mężczyzna został aresztowany na międzynarodowym lotnisku im. Indiry Gandhi w Delhi pod zarzutem oszustwa związanego z kryptowalutami. Stworzył ponoć scam o wartości 25 milionów rupii (340 000 dolarów).

  • 60-latek trafił w ręce policji na lotnisku im. Indiry Gandhi w Delhi.
  • Stoi ponoć za scamem o wartości 340 000 USD.

Scam pewnego kreatywnego 60-latka

Umesh Verma, były jubiler i producent kart okolicznościowych, został w Sylwestra zatrzymywany przez policję z Delhi. Służby twierdzą, że wraz ze swoim synem Bharatem przekonał on setki ludzi do zainwestowania w program, który promował pod nazwą Pluto Exchange, obiecując miesięczne zyski w wysokości aż od 20 do 30 proc..Jubiler wyemitował potem „kryptowalutę” o nazwie Coin Zarus, którą można było od niego kupić w zamian za inwestycję w projekt Pluto. Jednak wkrótce po uruchomieniu programu, co miało miejsce w listopadzie 2017 roku, program przestał generować zyski, a Verma podobno zniknął. Po raz ostatni widziano go w 2018 roku.

We wrześniu 2020 r. policja w Delhi oficjalnie rozpoczęła postępowanie o sprzeniewierzenie funduszy inwestorów przez Vermę, co ostatecznie, jak wiemy, doprowadziło do jego aresztowania.

Według artykułu Hindustan Times, Pluto Exchange uruchomiło również pierwszą aplikację mobilną w Indiach, która była dedykowana kryptowalutom, obiecując możliwość kupowania, sprzedawania i przechowywania bitcoinów (BTC) przy użyciu tylko numeru telefonu komórkowego.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Verma nie był osobą całkowicie nie znaną policji. Wcześniej został aresztowany w grudniu 2017 r. w związku z niepowiązaną sprawą dotyczącą przemytu złota.

Indie a kryptowaluty

Przypomnijmy, że indyjski Sąd Najwyższy w 2020 roku zniósł zakaz banku centralnego, zgodnie z którym banki komercyjne nie mogły obsługiwać firm zajmujących się kryptowalutami. Niestety działania władz sprawiły już, że obywatele Indii nie do końca chcą inwestować w bitcoina. Niedawne badanie sugeruje, że większość inwestorów w kraju nadal nie widzi łatwego sposobu na uzyskanie ekspozycji na aktywa kryptograficzne.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje biomed lublin | analizy | eur pln stooq | kurs funta prognozy | usd | akcje pgnig – najnowsze wiadomości |


Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum, etc.). Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot. kryptowalut w Sejmie. Od lipca 2017 r. pełni funkcję sekretarza w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj