Naga MarketsTemat dzwigni finansowej na rynku forex powraca jak bumerang. Odkąd ESMA zrezygnowała z kolejnego przedłużania interwencji produktowej, poszczególne kraje wprowadzają własne regulacje. Wiele z nich podtrzymuje ograniczenia europejskiego regulatora. Są jednak również takie, które przykręcają śrubę jeszcze bardziej.


Singapur zakłada kaganiec traderom detalicznym

Singapur, który umożliwiał do tej pory inwestorom detalicznym handel z maksymalną dźwignią finansową na poziomie 50:1, postanowił nagle ograniczyć ją do zaledwie 20:1. Nowe przepisy weszły w życie z dniem dzisiejszym.

Nowe zasady, zaproponowane przez władze monetarne Singapuru, oznaczają, że inwestorzy detaliczni mają teraz dostęp tylko do dźwigni finansowej 20:1. Wcześniej inwestorzy musieli spełniać wymogi dotyczące depozytu zabezpieczającego tylko na poziomie 2 procent, co oznacza, że dźwignia finansowa wynosiła 50:1.

Akredytowni traderzy na uprzywilejowanym

Podobnie jak w przypadku przepisów wprowadzonych przez Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) latem ubiegłego roku, istnieją jednak pewne “luki” w najnowszych zasadach handlu detalicznego w Singapurze.

Na przykład, jeśli kwalifikujesz się jako akredytowany inwestor w Singapurze, wówczas nadal możesz mieć dostęp do dźwigni finansowej 50:1. Podobnie jak w Europie, stanie się akredytowanym inwestorem nie jest jednak takie proste. Aby zakwalifikować się, musisz posiadać aktywa osobiste w wysokości ponad 2 milionów dolarów singapurskich (1,5 miliona dolarów). Alternatywą jest posiadanie min. 1 milion dolarów singapurskich w gotówce lub wykazanie zarobków przekraczających 300 tys. dolarów singapurskich rocznie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: USD/JPY, USD/CHF, CAD/JPY
Następny artykułVladis Dombrovskis: Europa potrzebuje nowego podejścia do aktywów krypto
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here