Naga MarketsBrazylia, jedna z największych gospodarek Ameryki Południowej, wprowadziła w styczniu 2018 nowe regulacje, które uniemożliwiają lokalnym funduszom inwestycyjnym dokonywanie zakupów kryptowalut, czytamy w raporcie agencji prasowej Reutera. Zdaniem lokalnego regulatora, Bitcoin i jego pochodne nie mogą być traktowane jak pełnoprawne aktywa finansowe.

Jeszcze w grudniu, brazylijskie władze wystosowały oficjalne oświadczenie przestrzegające przed inwestowaniem w kryptowaluty. Przed wprowadzeniem nowelizacji ustawy dot. obrotu papierami wartościowymi miejsce miało siedem spotkań spec-komisji.

Invalid mfunc tag syntax. The correct format is: <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc PHP code --><!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY --> or <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc -->PHP code<!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY -->.

Decyzja z całą pewnością nie spotkała się z ciepłym przyjęciem lokalnej społeczności kryptowalutowej. Raphael Lima, popularny brazylijski bloger twierdzi, że rząd nie powinien odbierać obywatelom możliwości zarobku – przy stopie bezrobocia wynoszącej oficjalnie 12,4% takowe blokady nie zwiększają krajowej produktywności (ta wg Credit Agricole stoi w miejscu od 1981 roku).

Po Chinach, które zdecydowały się zdelegalizować ICO i obecnie chcą zamknąć krajowe giełdy kryptowalut oraz Indiach blokujących handel kryptowalutami, Brazylia jest kolejnym krajem BRICS, który chce zmierzać w podobną stronę. Rosja również nie pozostaje w tyle i chce zaprezentować legislacje dotyczące Bitcoina jeszcze w tym roku – kopanie kryptowalut ma być nielegalne, jednak ich zakup lub handel powinny mieścić się w granicach prawa.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here