Naga MarketsByk z Wall StreetKolejny dzień mocnego wzrostu na Wall Street spowodował to, że indeksy S&P 500 i Nasdaq odrobiły już niemal całość strat z ubiegłego tygodnia. W temacie spółek poznaliśmy już wyniki kwartalne Alphabet, właściciela Google, spółka wypracowała 22,3 USD zysku na akcję wobec konsensusu analityków 15,9 USD, a przed rokiem 15,35 USD.

Indeksy mWIG40 i sWIG80 wzrosły odpowiednio o 0,5% i 0,1%

Technologiczny gigant zyskuje w handlu pozasesyjnym przeszło 7%, o ile nie dojdzie do drastycznej zmiany nastroju oznaczać to będzie ustanowienie nowych historycznych szczytów. Swój raport opublikował także Amazon – zysk na akcję wyniósł 14,09 USD i przewyższył znacząco zarówno wyniki z analogicznego okresu ubiegłego roku (6,47 USD) jak i szacunki analityków (7,23 USD) – jednak kurs spółki zachowuje się bez większych zmian w handlu pozasesyjnym, optymizm ze względu na wyniki może równoważyć ogłoszenie  rezygnacji w III kw. 2021 r. Jeffa Bezosa z funkcji CEO – miliarder pozostanie jednak w firmie na stanowisku przewodniczącego rady nadzorczej. Dziś największą spółką, która opublikuje wyniki za ubiegły kwartał jest Paypal.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na krajowym rynku indeksy zachowywały się niejednoznacznie. Podczas gdy indeks WIG20 przecenił się o 0,7%, indeksy mWIG40 i sWIG80 wzrosły odpowiednio o 0,5% i 0,1%. Najsłabszym blue chipem był CD Projekt – spółka potaniała o 7,4%, następnym walorem w odwrocie były akcje KGHM, które przeceniły się o 6,3% – po wcześniejszej zwyżce napędzanej m.in. wzrostem cen srebra, spółka oddała już większość wzrostu – podobnie jak samo srebro.

Ze względu na kluczowy udział wspomnianych spółek w indeksie blue chipów  to one zadecydowały o czerwonym kolorze indeksu. Z drugiej strony najlepiej zachowywały się walory PZU (+3,8%), Lotosu (+3,3%) i Orlenu (+3,3%). Spośród walorów z głównych indeksów jedynie Polimex Mostostal odnotował dwucyfrowy wynik (+10,7%) – spółka poinformowała wczoraj o złożeniu oferty zakupu od PartnerBud w upadłości 100% akcji Instalu-Lublin za kwotę 1,22 mln zł. Z pozostałych tematów – Santander przedstawił wstępne wyniki za IV kw. 2020 roku – wypracował 82 mln zł zysku netto wobec konsensusu 147 mln zł, w ubiegłym roku wynik wyniósł 507 mln zł. Swoje szacunki przedstawił też Amrest – w IV kw. odnotował 398 mln euro przychodów, a więc o 25% mniej r/r.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks sp500 | kursy kryptowalut wykres | bitcoin info | s&p notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here