Naga Marketskcg_cropKażdy kolejny raport dotyczący wolumenu u dostawców płynności i brokerów wskazuje na spadek wartości obrotów w minionym miesiącu.


Wyjątku nie stanowi tu KCG, gdzie średni obrót jako animatora rynku utrzymał się na poziomie 26 mld USD dziennie przy 5,1 mld mld akcji w obrocie oraz 3,7 miliarda transakcji. Jest to rezultat niższy o 16,7% od wyników z lutego 2016 roku.

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Dostęp do rynku spot oferuje broker Admiral Markets[/pullquote]

Natomiast jeśli chodzi o KCG Institutional Equities średni dzienny wolumen uplasował się poziomie 239,3 miliona akcji amerykańskich, co jest wartością niższą niż w lutym 2016, gdzie zarejestrowano ADV w wysokości 283,8 mln akcji.

W odniesieniu do ogólnych warunków rynkowych, w marcu skonsolidowany średni wolumen akcji amerykańskich wyniósł 263,5 mld USD przy 7,7 mld akcji handlowanych każdej sesji. Zmienność zanotowana w marcu na S&P 500 to 11,6 punkta, a więc znacznie mniej niż w lutym 2016 roku, gdzie zanotowano zmienność na poziomie 18,9.

Ze znaczeniem płynności, a  przede wszystkim jej braku, możesz się zapoznać w artykule: Wolumen FX spada w HotSpotFX i FastMatch. Czy czekają nas kłopoty?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here