Naga MarketsZaledwie kilkanaście dni po opublikowaniu przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) najnowszego dokumentu skierowanego do dostawców opcji binarnych działających poza Europą, jeden z największych izraelskich brokerów OB zdecydował się zamknąć lokalne call center zwalniając dziesiątki pracowników.


80 osób straci pracę w związku z nowymi regulacjami

Informację jako pierwsza podała izraelska gazeta The Marker, następnie o decyzji Anyoption informował portal Finance Magnates. Lokalne źródło twierdzi, że broker nie ma zamiaru zaprzestać dotychczasowej działalności, jednak przenosi biura poza Izrael.

Wszystko za sprawą najnowszego okólnika CySEC, który wymusza na regulowanych przez siebie brokerach prowadzenie działań sprzedażowych i marketingowych bezpośrednio z głównej siedziby lub lokalizacji wewnątrz Unii Europejskiej. Zmiana wycelowana jest przede wszystkim w izraelskie przedsiębiorstwa finansowe oraz firmy, których call center działają na dalekim wschodzie w celu obniżenia kosztów oraz poszerzenia bazy klientów w tej części świata.

Widoczne pokłosie działań ISA

Decyzja CySEC ma miejsce po spotkaniu przedstawicieli komisji z izraelskim organem nadzoru ISA, który robi bardzo dużo, aby na terenie swojego kraju całkowicie ograniczyć handel na opcjach i uniemożliwić przedsiębiorstwom OB prowadzenie dotychczasowej działalności.

Wcześniej, decyzję o całkowitym opuszczeniu rynku podjął Banc de Binary.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here