Naga MarketsOstatnie dramatyczne wydarzenia, które przeszły przez rynek walutowy sprawiły, że brokerzy o wiele ostrożniej zaczynają podchodzić do swojej działalności. W związku z tym zamykają obsługę poszczególnych par walutowych, które uznawane są za szczególnie ryzykowne. Dzisiaj kolejny podmiot podjął taką decyzję.


Alpari Russia rezygnuje z 20 par walutowych

Zgodnie z oświadczeniem, które pojawiło się na stronie Alpari Russia, podmiot brokerski od 20 lutego uniemożliwi otwieranie nowych transakcji na dwudziestu parach walutowych, które mogą generować zbyt wysokie ryzyko i straty dla brokera. Od 27 lutego natomiast niemożliwe będzie również zamykanie pozycji otwartych przed wprowadzeniem zmian – zostaną one zamknięte według ostatniego dostępnego kwotowania.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tydzień temu informowaliśmy, że podobną decyzję podjął broker FXCM, który również silnie ucierpiał po wahaniach franka szwajcarskiego w zeszłym miesiącu. Lista par walutowych w przypadku Alpari UK podobnie jak w FXCM dotyczy tych egzotycznych i charakteryzujących się wysoką zmiennością lub sztucznie utrzymywanymi kursami.

Po raz kolejny do grona ryzykownych zaliczona została polska złotówka, waluty skandynawskie, ILS, HKD, CZK, HUF, czy też złoto oraz srebro w stosunku do euro. Pełna lista par walutowych, o których mowa znajduje się poniżej:

  • AUDDKK, AUDNOK, AUDSEK
  • CHFNOK, CHFPLN
  • EURHKD, EURILS, EURPLN, EURZAR
  • GBPDKK, GBPHUF, GBPNOK, GBPPLN, GBPSEK, GBPTRY
  • USDCZK, USDHUF, USDILS, XAGEUR, XAUEUR

26 nowych par walutowych

Alpari UK jednocześnie poinformowało, że wraz z zamknięciem handlu na 20 parach walutowych, uruchomi handel na 26 innych parach. Dotyczy to rachunków nano.mt4. W przypadku rachunków ecn.mt4 oraz pro.mt4 oferta zostanie poszerzona o GBP/SGD oraz NZD/SGDF. Poniżej pełna lista:

AUDSGD, CHFSGD, EURDKK, EURNOK, EURRUB, EURSEK, EURSGD, EURTRY, GBPNZD, GBPSGD, HKDJPY, NZDCAD, NZDCHF, NZDSGD, SGDJPY, USDCNH, USDDKK, USDHKD, USDMXN, USDNOK, USDPLN, USDRUB, USDSEK, USDSGD, USDTRY, USDZAR.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here