Naga MarketsO ile w przypadku indeksów małych i średnich spółek takie zachowanie się jest standardem to patrząc na indeks WIG30 można lekko przecierać oczy ze zdumienia. Po bardzo słabej wtorkowej sesji nie ma już ani śladu, a przy zachowaniu obecnej formy szczyt ukształtowany w poniedziałek wydaje się być na wyciągnięcie ręki – bo tak trzeba określić odległość poniżej pół procenta od poziomów najwyższych w tym roku!

WIG30 - wykres godzinowy
WIG30 – wykres godzinowy

Dzięki dzisiejszej luce otwarcia byki zyskały też nowy, bliżej umiejscowiony poziom wsparcia.
Podczas czwartkowych notowań ponownie najlepiej spisał się MWIG40 rosnąc o 0,80% i potwierdzając w ten sposób ważność wczorajszego wybicia.
Wśród najmocniejszych spółek tego indeksu z wzrostem przekraczającym 6% trzeba wymienić dwie – GRUPA AZOTY oraz ORBIS. Ponownie można też zwrócić uwagę na EMPERIĘ, która po wczorajszym mocnym dniu dziś nie zwolniła tempa. Grupa Azoty rosła po informacji, że po sesji 20 marca zasili skład indeksu FTSE Emerging.

Grupa Azoty - wykres dzienny
Grupa Azoty – wykres dzienny

Warto zwrócić uwagę, że Grupa Azoty dzisiejszym wzrostem pokonała opór, czyli szczyty z maja i czerwca ubiegłego roku.
Na drugim biegunie znalazł się ING z spadkiem przekraczającym 4%. Tak słabe zachowanie spowodowane jest dokładnie tym samym faktem, dzięki któremu rosły akcje Grupy Azoty, czyli zmianami w składzie indeksu FTSE Emerging – dla odmiany bank go opuści.

Indeks małych spółek zachował się dziś ponownie troszkę słabiej. Oczywiście wzrost o 0,41% ciągle pozostaje świetnym wynikiem.

SWIG80 - wykres dzienny
SWIG80 – wykres dzienny

Najmocniej rosnącym walorem i równocześnie jedną z gwiazd sesji był MABION (+11%). W ostatnim czasie ze spółki dotarła pozytywna informacja o zakwalifikowaniu do badań klinicznych wystarczającej liczby pacjentów – potrzebna do ich ukończenia. Wzrostom sprzyjała też technika. Efektem, który pozostanie na wykresie jest wybicie ponad szczyty z marca, maja i czerwca ubiegłego roku.

Spadki przekraczające 4% zanotowały 3 spółki w indeksie – ZAMET, FERRO i SKOTAN.

Zamet - wykres dzienny
Zamet – wykres dzienny

Jak widać na wykresie ZAMET spada po tym jak wybił się dołem z konsolidacji budowanej od połowy stycznia. Równocześnie zachowanie takie jest negacją formacji podwójnego dna ukształtowanej na przełomie roku 2014/15. Celem wydaje się tu być poziom 2,60 zł.

Spółką, która może się dziś poszczycić największym wzrostem jest INC +16,74%!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here