Naga MarketsPrzez wzgląd na anonimowy charakter transakcji, Monero (XMR) stało się jedną z ulubionych kryptowalut wykorzystywanych przez hackerów. Regularnie pojawiają się doniesienia jakoby przestępcy wykorzystywali złośliwe oprogramowanie w celu kradzieży bądź wydobywania XMR. W dniu wczorajszym portal BCFocus poinformował o usterce za pomocą której wykorzystując złośliwe oprogramowanie włamano się do ponad 200 000 routerów w Brazylii, aby potajemnie kopać Monero (XMR).


Mówi się, że hakerzy atakowali konkretną markę routerów o nazwie MicroTik. Simon Kenin, badacz z TrustWave, dowiedział się o tajnym ataku i jako pierwszy go zgłosił:

“Pozwolę sobie podkreślić, jak poważny jest ten atak. Istnieją setki tysięcy tych urządzeń na całym świecie, używanych przez dostawców usług internetowych oraz różne organizacje i firmy. Każde urządzenie obsługuje co najmniej dziesiątki, jeśli nie setki użytkowników dziennie. Zainfekowany komputer, który potajemnie wydobywa kryptowaluty, w dłuższym okresie czasu jest w stanie przynieść większy zysk niż jednorazowy okup, którego mogliby żądać hakerzy. Dlatego też ich plan zakłada, że w pewnym momencie wydobycie będzie bardziej opłacalne niż jednorazowa wypłata okupu.”

Chociaż złośliwe oprogramowanie nie włamuje się do portfeli i nie okrada osób zajmujących się handlem kryptami, podobno ma ono znaczny wpływ na moc obliczeniową systemu, a także pobiera dużo energii elektrycznej. Złośliwe oprogramowanie sekretnie wydobywa kryptowaluty za pośrednictwem zainfekowanego komputera bez wiedzy użytkownika.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł70 osób oszukanych na $2,5 mln przez firmę kopiącą kryptowaluty
Następny artykułFunt szterling nie był tak tani przez 11 miesięcy. GBP poniżej 1,30
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here