Naga MarketsLogo Apple w siedzibie sklepu spólkiW artykule z wtorku (13 listopada) informowaliśmy o wyprzedaży na amerykańskim rynku akcji, który dość znacznie uderzył w Apple. Wtedy za powód osunięć uznano cięcia prognoz przez jednego z dostawców części do iPhone’ów. Dziś mamy podobne wieści, kolejni kluczowi dostawcy Apple przewidują niższe przychody.


Do Lumentum Holdings, spółki dostarczającej rozwiązania dla technologii Face-ID (rozpoznawania twarzy) dołącza teraz m.in. austriacki producent czujników światła AMS AG, który redukuje prognozy przychodów w obecnych kwartale. AMS uważany jest za czwartego pod względem wielkości kluczowego dostawce podzespołów dla Apple.

Obawy o słaby popyt na urządzenia z nadgryzionym jabłkiem wzmacniają także niezbyt satysfakcjonujące dochody Hon Hai Precision Industry Co., głównego montera smartfonów iPhone. Dodatkowo, Japan Display Inc., następny dostawca z “wielkiej czwórki” Apple obniżył swoje perspektywy sprzedaży, a akcje tej spółki zniżkowały dziś o 8,4%.

Żadna z wymienionych wyżej firm nie wskazuje bezpośrednio Apple jako przyczyny cięcia prognoz. Jednakże prawdopodobieństwo, że spółka z Cupertino ma w tym swój duży udział jest bardzo duże, ponieważ w przypadku Lumentum aż 30% przychodów generują zamówienia od Apple, 20% w AMS, a w Japan Display (producent wyświetlaczy) aż 55%.

Mając na uwadze powyższe, pojawiła się obawa, co do wyników sprzedaży Apple, a co za tym idzie przychodów spółki. Kupujący mogą bowiem być zniechęceni brakiem innowacyjnych urządzeń. Sytuacji na tym rynku nie wspomaga dodatkowo rozszerzająca się niepewność ekonomiczna na rynkach.

Orbex

20-procentowe osunięcie od szczytu

Podczas wczorajszej sesji, której zamknięcie miało miejsce na poziomie 186,80 USD, akcje Apple straciły pond 3,6%. Warto dodać, że była to sesja o największym zakresie spadków w tym miesiącu.

Ostatni historyczny szczyt notowań Apple wyznaczony został 3 października na poziomie 233,47 USD. Od tego czasu do wczorajszych minimów kurs osunął się o ponad 20%. Najbliższe kluczowe wsparcie znajdziemy w okolicach poziomu 182,00/50.

Zobacz też: Apple nie będzie już prezentować statystyk sprzedaży swoich urządzeń

Apple osuwa się do wsparcia na 182.50
Źródło: xStation 5


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here