Naga MarketsMetaQuotesNieco ponad miesiąc temu informowaliśmy o wprowadzeniu nowych rozwiązań do najnowszej wersji platformy transakcyjnej Metaquotes Software – MetaTrader5. Niedawno wprowadzony nowy build aplikacji usprawnia wcześniejsze rozwiązania oraz uzupełnia platformę o kolejne…


Znany traderom również z MetaTrader4 system hedgingu, czyli otwierania dwóch przeciwstawnych pozycji na jednym instrumencie w celu zabezpieczenia zysku na konkretnym poziomie jest centrum zainteresowania programistów MetaQuotes.

W najnowszej wersji programu użytkownicy będą nie tylko mogli korzystać z hedgingu pozycji, ale jednocześnie otwierać pozycje w częściach za pomocą partial fills. Dodatkowo, programiści pokazali, że słuchają głosu użytkowników i opcja hedgingu pojawiła się również w testerze strategii.

Jednym z polecanych brokerów udostępniających platformę MetaTrader5 jest FxPro

Poza kosmetycznymi, choć użytecznymi zmianami takimi jak wprowadzenie chatu online, na którym można się komunikować z pozostałymi użytkownikami MQL5.community czy usprawnieniem procesu zakładania kont demo bezpośrednio z poziomu platformy najnowsza odsłona MT5 prezentuje jeszcze jedno fantastyczne narzędzie.

źródło: www.metaquotes.net
źródło: www.metaquotes.net

Jest nim nowy typ zleceń – Close by, który umożliwi zamknięcie jednej pozycji drugą, przeciwstawną. Posiadając więc długą pozycję na GBP/USD możemy zyskać dodatkowy pips ruchu otwierając pozycję krótką dokładnie w punkcie w którym powinien zakończyć się impuls wzrostowy. Short automatycznie zamknie długą pozycję na zysku i jeśli mieliśmy rację – od razu zaczniemy zarabiać na otwartej, krótkiej pozycji.

Dla zwolenników automatycznych systemów transakcyjnych wprowadzono kolejne ważne udogodnienie – możliwość przetestowania założeń robota na realnych danych tickowych zbieranych przez brokerów. W poprzednich wersjach MetaTradera testy były przeprowadzane na tickach bazujących na kolejnych minutach. W najnowszej, używane dane będą pobierane poprzez brokerów z serwerów giełd i dostawców płynności.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSanok [SNK] – Analiza na zamówienie
Następny artykułGBP/USD – pokona 9-miesięczną linię trendu?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here