Naga MarketsCreative Commons autor: Franco Bouly
Doniesienia odnośnie dochodzenia prowadzonego przez Federalną Komisję ds. Handlu w związku z bezprawnym wykorzystaniem milionów danych osobowych powodują wyprzedaż na akcjach Facebooka.

Komisja uważa, że Cambridge Analytica, firma polityczna związana z kampanią prezydencką Donalda Trumpa w 2016 r., uzyskała dane o 50 milionach ludzi z Facebooka bez ich zgody.

Powyższa wiadomość wywołała wir krytyki, w tym z kalifornijskich ustawodawców oraz brytyjskiej komisji parlamentarnej, która wezwała dyrektora generalnego Marka Zuckerberga do udzielenia odpowiedzi na pytania dotyczące rzekomego braku ochrony prywatności w jego firmie. Zuckerberg jak dotąd milczał w tej sprawie.

Znalazła się też grupa akcjonariuszy Facebooka, która stwierdziła, iż poniosła straty po ujawnieniu danych i złożyła przeciwko spółce pozew do sądu federalnego w San Francisco.

“Zobowiązujemy się do zdecydowanego egzekwowania naszych polityk w celu ochrony danych osobowych. Podejmiemy wszelkie kroki, aby tak się stało “ – mówił w oświadczeniu Paul Grewal, wiceprezes Facebooka.

Akcje Facebook Inc. osunęły się w poniedziałek o 6,8%. Z kolei podczas wtorkowej sesji minima zostały pogłębione, a notowania straciły kolejne 2,5%. Od początku roku Facebook stracił 4,71%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here