Naga MarketsMimo, że od wyjscia na jaw tzw. Afery KNF minęły już ponad trzy tygodnie, to wciąż poznajemy nowe fakty w tej sprawie. Jednymi z ostatnich były doniesienia o aresztowaniu byłego prezesa Komisji Nadzoru Finansowego, Marka Chrzanowskiego. Okazuje się jednak, że to nie jedyna osoba związana niegdyś z KNF, która może usłyszeć zarzuty prokuratorskie. W dniu dzisiejszym funkcjonariusza CBA zatrzymali bowiem byłego przewodniczącego KNF, Andrzeja J. i sześciu podległych mu urzędników.


Do zatrzymania doszło na polecenie prokuratora Prokuratury Regionalnej w Szczecinie w Warszawie i podwarszawskich miejscowościach. Po doprowadzeniu podejrzanych do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie prokurator ogłosi zatrzymanym zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze urzędniczym.

Obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że zatrzymani w związku z pełnionymi funkcjami w KNF w latach 2013-2014 dopuścili się przestępstw niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w wielkich rozmiarach na szkodę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i depozytariuszy. – czytamy w komunikacie prasowym Prokuratury Krajowej.

Szersze informacje o zarzutach stawianych zatrzymanym i wykonanych czynnościach procesowych z ich udziałem, zostaną przedstawione przez prokuraturę po ich zakończeniu.

Śledź rozwój afery na bieżąco pod tagiem #aferaKNFtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” 06.12.2018 EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY
Następny artykułDolar kanadyjski nadal traci. Nie był tak tani od czerwca 2017 roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

2 KOMENTARZE

  1. Napisałem przecież, że zostali oni “zatrzymani w związku z pełnionymi funkcjami w KNF w latach 2013-2014” i są podejrzani o niedopełnienie “obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej…”

  2. Panie redaktorze Jóźwiak, dlaczego pan nie napisał, że były przewodniczący Andrzej J i jego podwładni byli nominowani przez polityków PO i zostali zatrzymani z powodu zarzutów korupcyjnych związanych ze SKOK Wołomin, która nie ma nic wspólnego z zatrzymaniem M. Chrzanowskiego.
    Proszę nie manipulować faktami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here