Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) odbije do 3,75 zł, a kurs euro w kierunku 4,43 złKońcówka tygodnia przyniosła kontynuację spadków dolara na szerokim rynku, a obserwowana w czwartek rano korekta była chwilowa. Co dalej ze złotym, euro, funtem i frankiem? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Słabość amerykańskiej waluty próbuje się tłumaczyć przepływami tj. domykaniem pozycji na koniec miesiąca
  • W USA dalej trwają polityczne przepychanki wokół czwartego programu fiskalnego
  • EUR/USD ustanowił maksimum w okolicach 1,1907. Czy na początku nowego tygodnia zobaczymy 1,20? 

Te artykuły również Cię zainteresują
Dolar (USD) dalej słabnie. Złoty z rosnącą szansą na odreagowanie

Wyraźną słabość amerykańskiej waluty próbuje się też tłumaczyć przepływami (domykaniem pozycji) na koniec miesiąca. Wzrosty zanotowano na Wall Street, po tym jak opublikowane wczoraj wyniki kluczowych spółek technologicznych okazały się lepsze od oczekiwań.

W USA dalej trwają polityczne przepychanki wokół czwartego programu fiskalnego, chociaż Sekretarz Skarbu Steven Mnuchin nie wykluczył, że pakiet mógłby zostać poddany pod głosowanie już w przyszłym tygodniu – oznajmił analityk BOŚ.

Ekspert wskazuje, że w japońskim Tokio odnotowano rekordową liczbę zakażeń, australijskie Melbourne może wprowadzić kolejne obostrzenia, a problem zaczyna pojawiać się też w Europie. Na przywrócenie restrykcji, ale lokalnie w wybranych miejscach, zdecydowała się Wielka Brytania. Inne kraje uważnie monitorują sytuację.

W piątek EUR/USD ustanowił maksimum w okolicach 1,1907, czyli ponad 150 pipsów powyżej poziomów z czwartkowego ranka. Rynek z łatwością łamie kolejne okrągłe poziomy. Czy na początku nowego tygodnia zobaczymy 1,20?

Ciężko powiedzieć w którym miejscu skończy się rajd euro. Na wykresie tygodniowym mocny opór na EUR/USD to dopiero strefa 1,2040 – 1,21. Na USD/PLN buduje się dywergencja, ale dolar nadal tanieje. Korekta spadkowa na EUR/USD będzie oznaczała szybki wzrost w rejon 3,75 zł. EUR/PLN charakteryzuje się niższą zmiennością i oscyluje w okolicach 4,40. Rośnie szansa na odbicie w kierunku 4,43 zł – dodał.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here