Naga MarketsEvgeniya Mikulyak, COO B2Broker

MetaQuotes – dostawca popularnych wśród inwestorów detalicznych platform MetaTrader – robi w ostatnim czasie bardzo dużo, aby zwiększyć popularność najnowszej wersji oprogramowania, która pomimo kilkuletniej obecności na rynku, cały czas nie jest w stanie zaskarbić sobie serc użytkowników, tak jak zrobiła to edycja oznaczona numerem 4. W rozpowszechnieniu MT5 wśród brokerów ma pomóc między innymi B2Broker.


Nowe rozwiązania instytucjonalne dla brokerów

Na przestrzeni marca już dwukrotnie informowaliśmy o pozyskaniu przez MetaQuotes nowych partnerów. Pierwszym z nich był Tools for Brokers (T4B) drugim natomiast polskie przedsiębiorstwo z branży FinTech, Empirica Software. Do ich grona dołącza obecnie B2Broker specjalizujący się w tworzeniu rozwiązań technologicznych dla brokerów FX, ale również detalicznych inwestorów.

Poniżej lista czterech podstawowych produktów oferowanych przez B2Broker instytucjom finansowym, które chcą uzupełnić swoją ofertę o MetaTradera 5:

  • Trader’s room – gotowy moduł do zaimplementowania na witrynie brokera rozwiązujący problem szybkiego uruchomienia biznesu brokerskiego. Rozwiązanie wspiera zautomatyzowane otwarcie rachunku rzeczywistego oraz demonstracyjnego w ramach MetaTrader 5 oraz 18 różnych systemów płatności
  • Broker CRM – zlokalizowany w chmurze system zarządzania relacjami z klientami (CRM) skierowany przede wszystkim do działów sprzedażowych pozwalający śledzić wydajność prowadzonych działań oraz efektywność poszczególnych opiekunów klienta
  • Cloud B2Bridge – dostęp do serwerów tradingowych oraz dostawców płynności, oferujący między innymi możliwość połączenia z giełdami Bitcoin i Integral.
  • Utrzymanie serwerów handlowych – B2Broker oferuje zarządzanie i administrację serwerami tradingowymi oraz przygotowanie wszystkich produktów, które są niezbędne do uruchomienia działalności brokerskiej.

Dodatkowo podmiot cały czas pracuje nad integracją rozwiązań PAMM, MAM oraz social tradingu z MetaTraderem 5. Jak twierdzi Evgeniya Mikulyak piastująca rolę COO w B2Broker: „70% naszych klientów korzysta z platform MetaQuotes. Potrzebują bezpiecznych rozwiązań w pełni zoptymalizowanych pod możliwości MetaTradera. Dzięki najnowszej współpracy chcemy jak najlepiej realizować potrzeby brokerów, rozwijając portfolio rozwiązań instytucjonalnych dla MT5”.

Powyższy ruch z całą pewnością nie jest przypadkowy. MetaQuotes od dłuższego czasu robi bardzo dużo, aby zachęcić brokerów i ich klientów do migracji na MT5 z wysłużonego już MT4. Pomimo debiutu kilka lat temu platforma oznaczona numerem 5 cały czas nie potrafi przebić popularności starszej wersji. W tym momencie dostęp do MT5 oferuje ponad 100 przedsiębiorstw finansowych – MetaQuotes stara się „zachęcić” do transferu między innymi poprzez podnoszenie opłat licencyjnych dla MeatTradera 4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here