Naga MarketsEvgeniya Mikulyak, COO B2Broker

MetaQuotes – dostawca popularnych wśród inwestorów detalicznych platform MetaTrader – robi w ostatnim czasie bardzo dużo, aby zwiększyć popularność najnowszej wersji oprogramowania, która pomimo kilkuletniej obecności na rynku, cały czas nie jest w stanie zaskarbić sobie serc użytkowników, tak jak zrobiła to edycja oznaczona numerem 4. W rozpowszechnieniu MT5 wśród brokerów ma pomóc między innymi B2Broker.


Nowe rozwiązania instytucjonalne dla brokerów

Na przestrzeni marca już dwukrotnie informowaliśmy o pozyskaniu przez MetaQuotes nowych partnerów. Pierwszym z nich był Tools for Brokers (T4B) drugim natomiast polskie przedsiębiorstwo z branży FinTech, Empirica Software. Do ich grona dołącza obecnie B2Broker specjalizujący się w tworzeniu rozwiązań technologicznych dla brokerów FX, ale również detalicznych inwestorów.

Poniżej lista czterech podstawowych produktów oferowanych przez B2Broker instytucjom finansowym, które chcą uzupełnić swoją ofertę o MetaTradera 5:

  • Trader’s room – gotowy moduł do zaimplementowania na witrynie brokera rozwiązujący problem szybkiego uruchomienia biznesu brokerskiego. Rozwiązanie wspiera zautomatyzowane otwarcie rachunku rzeczywistego oraz demonstracyjnego w ramach MetaTrader 5 oraz 18 różnych systemów płatności
  • Broker CRM – zlokalizowany w chmurze system zarządzania relacjami z klientami (CRM) skierowany przede wszystkim do działów sprzedażowych pozwalający śledzić wydajność prowadzonych działań oraz efektywność poszczególnych opiekunów klienta
  • Cloud B2Bridge – dostęp do serwerów tradingowych oraz dostawców płynności, oferujący między innymi możliwość połączenia z giełdami Bitcoin i Integral.
  • Utrzymanie serwerów handlowych – B2Broker oferuje zarządzanie i administrację serwerami tradingowymi oraz przygotowanie wszystkich produktów, które są niezbędne do uruchomienia działalności brokerskiej.

Dodatkowo podmiot cały czas pracuje nad integracją rozwiązań PAMM, MAM oraz social tradingu z MetaTraderem 5. Jak twierdzi Evgeniya Mikulyak piastująca rolę COO w B2Broker: „70% naszych klientów korzysta z platform MetaQuotes. Potrzebują bezpiecznych rozwiązań w pełni zoptymalizowanych pod możliwości MetaTradera. Dzięki najnowszej współpracy chcemy jak najlepiej realizować potrzeby brokerów, rozwijając portfolio rozwiązań instytucjonalnych dla MT5”.

Powyższy ruch z całą pewnością nie jest przypadkowy. MetaQuotes od dłuższego czasu robi bardzo dużo, aby zachęcić brokerów i ich klientów do migracji na MT5 z wysłużonego już MT4. Pomimo debiutu kilka lat temu platforma oznaczona numerem 5 cały czas nie potrafi przebić popularności starszej wersji. W tym momencie dostęp do MT5 oferuje ponad 100 przedsiębiorstw finansowych – MetaQuotes stara się „zachęcić” do transferu między innymi poprzez podnoszenie opłat licencyjnych dla MeatTradera 4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here