Naga Markets

Akcje spółki CD Projekt wzrosły w trakcie pierwszej sesji handlowej w nowym roku powyżej 200 zł, osiągając w ten sposób najwyższy poziom od połowy października ub.r. Wśród inwestorów ponownie zagościł bowiem optymizm, do czego przyczyniło się kilka czynników. Jednym z nich było otrzymanie przez grę Cyberpunk 2077 nagrody Steam Awards w kategorii „gra ze znakomitą fabułą”. Ponadto, zainteresowanie produkcją podsycają przecieki o Cyberpunk: Samurai Edition. Jakby tego było mało, w pierwszych dniach nowego roku widać także zwiększone zainteresowanie graczy Wiedźminem III na platformie Steam.

Cyberpunk 2077 grą ze znakomitą fabułą

Rok 2022 rozpoczął się dla CD Projekt wręcz rewelacyjnie. W poniedziałek, 3 stycznia Cyberpunk wygrał Steam Awards jako produkcja ze znakomitą fabułą. Gra konkurowała o ten tytuł z takimi produkcjami jak m.in. Resident Evil Village czy Days Gone. Cyberpunk był jeszcze nominowany w kategorii „gra roku”, jednak tutaj nagrodę otrzymał Resident Evil Village.Równocześnie, w mediach pojawiły się także plotki na temat najbliższych planów studia. Zakładały one przemianowanie Cyberpunka na Cyberpunk: Samurai Edition, co w połączeniu z pierwszym dużym DLC i patchem 1,5 mogłoby dać nowe życie najnowszej produkcji Redów. Więcej informacji na ten temat poznać mielibyśmy w lutym br.

Okazuje się jednak, że to tylko plotki, które tym razem nie znajdują potwierdzenia w realiach. Radosław Grabowski z CD PROJEKT w jednym z komentarzy szybko zdementował bowiem plotki o patchu, DLC i Samurai Edition Cyberpunka.

Nie oznacza to oczywiście, że Radzi nie pracują nad DLC. O planowanym, dużym DLC do gry wiemy już bowiem od dłuższego czasu, co zapowiadał sam Adam Kiciński, prezes CD Projekt. Według raportu spółki za III kwartał 2021 w nakładach inwestycyjnych w toku na koniec roku znajdowało się już 69,2 mln zł i są to w większości środki wykorzystane do produkcji DLC do Cyberpunk 2077.

Wiemy też, że w I kwartale Cyberpunk ma trafić na konsole nowej generacji, natomiast Wiedźmin III jeszcze w II kwartale.

Na uwagę zasługuje także fakt, iż mimo krytyki pod adresem drugiego sezonu serialu Wiedźmin na Natflixie, od pewnego czasu widać zwiększone zainteresowanie graczy Wiedźminem III na platformie Steam, do którego dziennie powraca ponad 70 tys. użytkowników.

To wszystko sprawiło, że w trakcie poniedziałkowego handlu akcje spółki wzrosły powyżej 200 zł i mimo, że aktualnie osunęły się one nieco poniżej tego progu, wśród inwestorów dostrzec można coraz więcej optymizmu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty | analizy gieldowe | cdr kurs | intercars notowania | nasdaq wykres | co to znaczy blik | giełda amerykańska prognozy | mrc kurs |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułObroty na GPW w grudniu spadły o 34,3% do 22,7 mld zł
Następny artykułNotowania dolara (USD/JPY) wybiły nowy szczyt w fali wzrostowej, która trwa już rok
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here