Naga MarketsJak wynika z komunikatu prasowego Departamentu Sprawiedliwości, prokurator Richard P. Donoghue ze wschodniego okręgu dla Nowego Jorku, oskarżył właściciela firmy inwestycyjnej CabbageTech o dziewięć oszustów związanych z rynkiem kryptowalutowym.


W komunikacie prasowym prokurator Donoghue stwierdził: “ Oskarżony oszukał inwestorów, składał fałszywe obietnice, a także posługiwał się fałszywymi dokumentami, tak naprawdę wykorzystywał pozyskane od inwestorów pieniądze na własny użytek.”

Zobacz także: Kurs EUR/USD w środę – szansa na kontynuację spadków

Właściciel CabbageTech oskarżony o 9 przestępstw związanych z rynkiem kryptowalutowym

Działalność prowadzona przez Patricka miała trwać od 2014 do 2018 roku. Potencjalnym inwestorom przedstawiał się jako doświadczony trader rynku kryptowalutowego, obiecywał im doradztwo, a także miał być pośrednikiem w zakupie walut cyfrowych. Jak wynika z ustaleń prokuratora, CabbageTech nie świadczył usług inwestycyjnych, a fundusze inwestorów były wykorzystywane do własnych celów właściciela firmy. Do klientów trafiały sfałszowane raporty, które przedstawiały fikcyjne transakcje. Biznes rozkwitał, wszystko wyglądało dobrze, dopóki klienci nie decydowali się na wypłatę środków.

Jak ustaliła prokuratura, McDonnell oszukał inwestorów na kwotę blisko 200 tysięcy dolarów amerykańskich. Inwestorzy mieli przekazywać mu środki nie tylko w USD, ale także w kryptowalutach, między innymi były to Bitcoiny, Ethereum czy Litecoiny. Jeżeli stawiane zarzuty się potwierdzą i zostanie on uznany za winnego, to według prawa w Stanach Zjednoczonych grozi mu do 20 lat więzienia.

Jest to kolejny przykład na to, że ludzie są z natury chciwi. Bańka na rynku krypto i potencjalne szybkie, duże zyski skłoniły ogrom inwestorów, bardzo często, jak w tym przypadku zapominano o zdrowym rozsądku i dokładnym sprawdzeniu firmy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here