Naga Markets



Creative Commons Autor: Steve Snodgrass
Creative Commons
Autor: Steve Snodgrass

Rok dopiero się zaczął, a cypryjski urząd do kontroli instytucji finansowych już zdążył nałożyć dwie kary finansowe na brokerów opcji binarnych. Dwa podmioty łącznie zapłacą nieco ponad pół miliona euro grzywny. Wszystko za sprawą naruszeń prawa panującego na Cyprze.


Zacznijmy od większej kary. Banc De Binary doszedł do porozumienia z CySEC (Cyprus Securities and Exchange Commission – cypryjski odpowiednik KNF). Ostatecznie broker ma zapłacić 350 000 € kary za możliwe naruszenia. Na liście grzechów spółki znalazły się między innymi mylące materiały marketingowe, brak odpowiednich obligacji miedzy brokerem a klientem czy brak szczegółowych informacji dotyczących działania brokera oraz jego aktywów.

Niedługo po ogłoszeniu pierwszej akry pojawiły się informacje o kolejnej, o wiele niższej. Tym razem ukarana została spółka Rodeler Ltd., będąca podmiotem nadrzędnym 24option. Łączna kara dla brokera wyniesie 156 000 €. Tym razem znamy więcej szczegółów dotyczących złamania konkretnych przepisów przez firmę:

  • 10 000 € za niestosowanie się do przepisów dotyczących materiałów reklamowych oraz informowania klientów o ryzyku;
  • 20 000 € za niezastosowanie środków mających zapewnić ochronę przed zwiększeniem ryzyka operacyjnego;
  • 60 000 € za mylące reklamy oraz działania mające na celu działać na niekorzyść klientów;
  • 15 000 € za nieinformowanie klientów o ryzyku związanym z inwestowaniem na opcjach binarnych;
  • 40 000 € za brak oceny klientów pod względem zdolności inwestycyjnych;
  • 11 000 € za szereg innych mniejszych przewinień.

CySEC od jakiegoś czasu postanowił bliżej przyjrzeć się brokerom zarejestrowanym na Cyprze. Pierwsza faza kar miała miejsce w grudniu ubiegłego roku i – jak donosił wtedy Finance Magnates – był to tylko początek szczegółowych kontroli i kolejnych kar finansowych dla podmiotów działających niezgodnie z cypryjskim prawem.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here