Naga Markets



Akcje polskiego studia CD Projekt Red rosną w trakcie wtorkowego handlu o ponad 6 proc. W dalszym ciagu znajdują się one jednak ponad 41 proc. poniżej niedawnych szczytów z 7 grudnia br. Tak spora wyprzedaż przyczyniła się do wzrostu zainteresowania krótką sprzedażą akcji CDR.

  • CD Projekt zawiódł oczekiwania graczy i inwestorów
  • Miał być hit, wyszedł kit
  • Fundusze grają CD Projektem na krótko

Fundusze stawiają na spadki CDR

Jeszcze przed oficjalną premierą Cyberpunka 2077, która odbyła się w czwartek, 10 grudnia 2020 r., w rejestrze krótkiej sprzedaży publikowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) widniał fundusz Melvin. Jego pozycja krótka netto na akcja polskiego giganta gamingowego wynosiła 0,7 proc. Gdy spadki przybrały jednak na sile i fundusz mógł już odcinać kupony od tej inwestycji, zredukowano shorta do 0,64 proc. Dzień po premierze jego udział spadł natomiast już poniżej 0,51 proc., a następnie całkiem zniknął z rejestru krótkiej sprzedaży KNF.

Te artykuły również Cię zainteresują




Obecnie w zestawieniu tym widnieją 4 fundusze shortujące CD Projekt. Największym z nich znów jest Melvin, którego pozycja krótka netto wynosi 0,87 proc. Oprócz tego znaleźć tam można także fundusze Light Street Capital Management, Marshall Wace oraz Eminence Capital.

Źródło: KNF

Na uwagę zasługuje fakt, iż dwie z powyższych firm powiększyły swoje pozycje w ciągu ostatnich kilku dni. Marshall Wace zwiększył pozycję z 0,51% do 0,72%, a Melvin Capital z 0,58% do 0,87%.

Inwestycje te odzwierciedlają niepokoje wokół gry Cyberpunk 2077. W ostatnich dniach pojawiły się bowiem informacje, że sklep internetowy PlayStation Store wstrzymał sprzedaż gry na konsole, a Microsoft zapowiedział, że nie będzie robił problemów ze zwrotami cyfrowej wersji tytułu, co może uderzyć w wynik sprzedażowy. Okazuje się jednak, że ten jest niezwykle imponujący. Mimo, że autorzy gry nie pokazali jeszcze oficjalnych danych o sprzedaży, to jednak serwis SteamSpy szacuje, że grę zakupiło już ponad 15,2 mln osób.

Akcje CDR wciąż poniżej 300 zł

Spoglądając tymczasem na notowania spółki zauważymy, że jej akcje w dalszym ciagu utrzymują się poniżej 300 zł. Na uwagę zasługuje fakt, iż znajdują się one ponad 41 proc. poniżej niedawnych wierzchołków.

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSzaleństwo spekulacyjne ogarnia Wall Street oraz światowe rynki
Następny artykułKurs złota traci 3. dzień z rzędu. Nieudany test poziomu 1900 dol.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here