Naga MarketsKolejne 5 milionów w BTC z ataku na Bitfinex przetransferowaneW 2016 roku z giełdy kryptograficznej Bitfinex skradziono 119 756 Bitcoinów. Niektóre z tych monet przez lata nadal przemieszczały się między portfelami, a ostatnia tego typu aktywność miała miejsce w poniedziałek, 30 listopada 2020 roku.

  • Z danych Blockchain wynika, że nieznany użytkownik przetransferował 271 BTC z portfela powiązanego z hakerem.
  • Przetransferowane BTC posiadają wartość ponad 5 milionów dolarów, zgodnie z obecną wyceną rynkową

Bitcoiny z Bitfinex transferowane kawałeczek po kawałeczku

Adres 1GytseWXyzGpmHkcv9uDzkU9D8pLaGyR5x, który jest uważany za powiązany z działalnością hakerów, pokazuje, że zostało na nim mniej niż 0,01 BTC. BTC zostały wysłane na nieznany wcześniej adres – 3MyXrfSg7JFXLa7bD6YF1GnomEr8EXYRnx, który zawiera tylko kwotę transakcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Hakerzy odpowiedzialni za to naruszenie przenieśli tylko 1-2% skradzionych środków w ciągu czterech lat od momentu kradzieży. Ich strategia wydaje się być opłacalna – w 2016 roku wartość skradzionych Bitcoinów wynosiła zaledwie 72 miliony dolarów, ale obecnie jest wyceniana na około 2,3 miliarda dolarów.

W czerwcu złodzieje przenieśli 736 BTC na rosyjski rynek darknetowy Hydra, a część monet trafiła z powrotem do Bitfinexu. Podobnie, w lipcu ktoś przeniósł 3 503 BTC z adresów powiązanych z atakiem. Monety również zostały przeniesione w październiku, kiedy 2 900 BTC zmieniło portfel.

Jednak 98% skradzionych funduszy pozostało nietknięte przez cztery lata. Może to sugerować, że hakerzy mają trudności z praniem aktywów cyfrowych, ponieważ władze egzekwują bardziej rygorystyczne przepisy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEthereum wyprzedza Bitcoina pod względem ilości nodów
Następny artykułTesla wejdzie w skład indeksu S&P500 już 21 grudnia
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here