Naga Markets
Dziecko z gwizdkiemAmerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) poinformowała dziś o kolejnej nagrodzie w wysokości 2 milionów dolarów (USD) za przekazanie informacji o naruszeniach. Nie jest to pierwsza akcja CFTC, kilkukrotnie pisaliśmy już o nagrodach wypłacanych przez tę instytucję.


Program Zgłaszania Nieprawidłowości “Whistleblower” powstał na mocy art. 748 ustawy Dodda-Franka i ochronie konsumentów z 2010 r. CFTC wypłaca nagrody pieniężne uprawnionym sygnalistom, którzy dobrowolnie przekazują oryginalne informacje o naruszeniach, co prowadzi do wszczęcia skutecznego postępowania egzekucyjnego, skutkującego sankcjami pieniężnymi przekraczającymi 1 mln USD. Zgodnie z prawem CFTC chroni poufność osób zgłaszających przypadki naruszenia i nie podaje publicznie informacji, które mogłyby bezpośrednio lub pośrednio ujawnić tożsamość osoby zgłaszającej przypadki naruszenia.

Wczoraj CFTC poinformował o wypłacie 2 mln dolarów dla informatora indywidualnego. Przekazując nagrodę, CFTC uznaje wkład informatora w dostarczanie krytycznych informacji poprzez niezależną analizę danych rynkowych.

Cytaty

“Komisja ma za zadanie współpracować z innymi federalnymi organami nadzoru, a ta sprawa pokazuje, jak udane mogą być nasze działania, kiedy odpowiednio dzielimy się informacjami i analizami wysokiej jakości informatorów z naszymi partnerami odpowiedzialnymi za egzekwowanie prawa. Z niecierpliwością czekam na dalszy wzrost w naszym programie Whistleblower, zarówno pod względem otrzymanych informacji, jak i nagród.” – powiedział James McDonald, dyrektor Departamentu Egzekwowania przepisów CFTC

“Dzisiejsza nagroda pokazuje dwa kluczowe aspekty naszego programu” Whistleblower “- że nagrodzona osoba nie musi być osobą wewnętrzną, a Komisja może wypłacać nagrody w oparciu o powiązane działania innych organów regulacyjnych – powiedział Christopher Ehrman, dyrektor Biura Whistleblower CFTC. “Oczekuję, że pojawi się więcej nagród dla osób zgłaszających przypadki naruszenia, które dostarczają naszemu wydziałowi rzetelnych informacji opartych na analizie danych rynkowych.”

Zobacz także: CFTC wypłaca największą nagrodę w historii programu Whistleblower

Od czasu wydania pierwszej nagrody w 2014 r., Do 2018 r., CFTC przyznało ponad 85 mln USD osobom zgłaszającym przypadki naruszenia. Podział działań związanych z egzekwowaniem przepisów związanych z tymi nagrodami spowodował nałożenie sankcji na sumę przekraczającą 675 milionów USD.

Więcej informacji na temat wcześniejszych zagród w programie Whistleblower znajdziesz pod tagiem Whistleblower.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here