Naga Marketsusa europa unia europejskaPomimo gróźb odwetu ze strony państw unijnych, Stany Zjednoczone zdecydowały się nałożyć karne taryfy celne na towary eksportowane z Europy o wartości 7,5 miliarda dolarów. Dotyczą one w szczególności samolotów Airbus, choć na liście towarów objętych nowymi cłami znalazło się także francuskie wino, szkocka i irlandzka whisky, oliwki, ser, jak również niektóre produkty wieprzowe, masło i jogurt z różnych krajów europejskich.


USA mszczą się na UE

Przypomnijmy, że Światowa Organizacja Handlu (WTO) w poniedziałek formalnie upoważniła Stany Zjednoczone do nałożenia ceł na towary eksportowane z Europy o wartości około 7,5 miliarda dolarów rocznie w odwecie za nielegalną pomoc rządową dla Airbusa. WTO uznała, że unijne subwencje dla Airbusa były nielegalne i w związku wynikającymi z tego faktu stratami Boeinga, Stany Zjednoczone mogą nałożyć na UE karne taryfy celne.

Chcąc uniknąć  eskalacji napięć handlowych, UE wystosowała nieoficjalną prośbę do Stanów Zjednoczonych, aby te powstrzymały się od uruchamiania taryf celnych, dążąc do wynegocjowania porozumienia, które pozwoliłoby uniknąć szkód gospodarczych, jakie eskalacja tit-for-tat spowodowałaby dla obu stron.

Prośba ta nie została jednak wysłuchana i minutę po północy z czwartku na piątek czasu lokalnego (w piątek o godz. 6:01 czasu polskiego) nowe taryfy oficjalnie weszły w życie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje PGNiG z problemami na wsparciu. Spółka poszukuje innowacyjnych startupów
Następny artykułCoinDeal wprowadza handel BTC za pomocą karty kredytowej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here