Naga MarketsBycza tendencja na rynku kryptowalut wciąż się utrzymuje. Wzrosty nie omijają również Ethereum, które padło niedawno ofiarą kolejnego ataku hakerskiego…


Zmienność na Ethereum wciąż zaskakuje. Jeszcze nie tak dawno wszyscy pisali o potężnych spadkach tej kryptowaluty, tymczasem dziś ETH odrobiło już 50% omawianego ruchu. W niedzielę za jeden ETH płaciliśmy nawet $140, dziś na większości z giełd kosztuje ono ponad $200.

Te artykuły również Cię zainteresują
Handel Ethereum umożliwia platforma eToro

Wzmożony popyt na drugą co do popularności kryptowalutę świata kreowany jest przez Koreę Południową. W ciągu zaledwie 24 godzin, niewielki kraj wygenerował obrót przekraczający 3 miliardy dolarów. Przy rynkowej wartości Ethereum sięgającej 20 milionów USD, taki wolumen robi wrażenie!

33 mln USD wyparowało po ataku hackerskim

Posiadacze Ethereum stają się coraz bardziej nerwowi po kolejnym już ataku przeprowadzonym przez hackerów. Tym razem ofiarą przestępców padło nieco ponad 33 miliony dolarów i jak dotąd wiadomo jedynie tyle, że suma ta skradziona została poprzez wykorzystanie dziur w wirtualnych portfelach. Ponad 150 000 ETH zniknęło z trzech portfelów.

Na subreddicie /r/ethereum moderator Jordi Baylina wskazał na The White Hat Group jako sprawców całego ataku. Wspomniał również o refundacji całej straty. Jeśli jednak Ethereum nie zostałoby zwrócone pierwotnym właścicielom, byłaby to druga największa w historii kradzież ETH w historii. Jak dotąd najbardziej znanym przypadkiem pozostaje atak DEO (Dencentralised Anonymous Organisation) – skradziono wówczas coiny o wartości 50 mln USD.


Artykuł opublikowany dzięki uprzejmości eToro. Autorem tekstu jest Zac Chester, analityk i ekspert rynków kapitałowych eToro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here