Naga MarketsTrend wzrostowy na BTCBitcoin nie może zaliczyć ostatnich dni do udanych. Tylko od minionego czwartku jego cena spadła bowiem o ponad 1400 USD (15,50%). Nie zmienia to jednak faktu, iż wciąż spora część osób uważa, że BTC będzie już niebawem wyceniany po kilkaset tys. dolarów. Jednym z optymistów jest Oliver Isaacs. Ten ceniony analityk prognozuje, że już pod koniec 2019 roku, bądź na początku 2020 r. cena BTC osiągnie pułap 25 tys. USD.


Firmy technologiczne otwierają się na płatności w BTC

Jego zdaniem „istnieje wiele czynników napędzających ostatnie odrodzenie. Istnieją czynniki geopolityczne, technologiczne i regulacyjne. Efekt netto wojny handlowej między USA i Chinami doprowadził do nagłego zainteresowania bitcoinem jako zabezpieczeniem inwestycji.

Te artykuły również Cię zainteresują
crypto kryptowaluty tak ankieta2Wskazał on także na pojawiające się oznaki wzmożonej adopcji BTC i innych kryptowalut. Jego zdaniem znaczną rolę w tym procesie odgrywają globalne firmy takie jak, m.in. Microsoft, Amazon, Starbucks, które powoli otwierają się na płatności w walutach wirtualnych.

Bitcoin będzie wart tyle co 700 akrów ziemi

Warto także w tym miejscu przypomnieć także inną z projekcji, która pojawiła się na przestrzeni ostatnich dni. Mianowicie, CEO Bylls, Francis Pouliot prognozuje, że posiadanie 1 BTC jest równoważne z posiadaniem 700 akrów ziemi. Biorąc pod uwagę, że 1 akr to równowartość 0,40468564224 hektara, moglibyśmy uznać, że to niemal 283,28 ha. Uwzględniają obecną wycenę gruntów w Kanadzie, skąd pochodzi Pouliot dochodzimy także do wniosku, że mowa tu o przedziale od 500 tys. do 1 mln dolarów kanadyjskich (CAD), co w przeliczeniu na dolary amerykańskie daje od 369 do 737 tys. USD, a w przeliczeniu na polskie złote od 1,41 do 2,82 mln PLN.

Niewiedząc skąd wzięło się magiczne 700 akrów, Adam Black, CEO Blockstream postanowił podzielić powierzchnię ziemi przez 21 milionów (całkowita podaż BTC). Wynik tego równania wskazał, że 1 BTC powinien być wart 6000 akrów, co znacząco przekracza projekcję Pouliota. Dość szybko zwrócono jednak uwagę, że nasza planeta nie składa się przecież w 100% z ziemi. Podzielenie dostępnej ziemi przez 21 mln zmniejszyło wynik do zaledwie 1750 akrów. Wciąż było to jednak o 1050 akrów więcej niż zakłada CEO Bylls.

Jeden z obserwatorów tej dyskusji zauważył, że może chodzić tu nie o cały obszar ziemski, a jedynie o grunty rolne i grunty o potencjale rolnym. Przy założeniu, że takie tereny stanowią 37% powierzchni lądowej planety osiągamy (po zaokrągleniu) równe 700 akrów za 1 BTC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułIDM: Rozwiązania ESMA działają ze szkodą dla polskich klientów
Następny artykułEksperci ostrzegają: Bitcoin osiągnie nowy szczyt, jednak wciąż jest podatny na silną przecenę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here