Naga Markets

Cena bitcoina (BTC) może spadać w krótkim terminie, ale Michael Saylor odrzucił wszelkie sugestie wskazujące na potencjalną „kryptozimę”. Dyrektor generalny MicroStrategy pozostaje tak samo byczy jak zawsze i zaznaczył, że „nikt nigdy nie stracił pieniędzy trzymając bitcoina przez cztery lata”. W wywiadzie dla Bloomberga Saylor powołał się również na słowa legendarnego inwestora Warrena Buffeta dotyczące inwestowania w długim terminie. Kurs BTC/USD konsoliduje we wtorek w okolicach 36 500 USD.

Michael Saylor zamierza kupić dużo więcej bitcoinów (BTC)

Michael Saylor, szef MicroStrategy

Komentarze Michaela Saylora pojawiły się w wywiadzie z Emily Chang w Bloomberg’s Studio 1.0. Dla zwolenników kryptowalut, punktem kulminacyjnym wywiadu był moment, w którym Chang zapytała Saylora, czy odczuwa chłód potencjalnej zimy kryptowalut. Saylor wyjaśnił gospodarzowi programu, że inwestuje w długim terminie.Jeśli zamierzasz zainwestować w bitcoina, krótki horyzont czasowy to cztery lata, [średni] horyzont czasowy to dziesięć lat. Właściwy horyzont czasowy jest na zawsze. Warren Buffet powiedział: Jeśli nie trzymałbyś akcji przez dziesięć lat, nie powinieneś trzymać ich nawet przez dziesięć minut. Jeśli spojrzysz w horyzoncie czterech lat, nikt nigdy nie stracił pieniędzy na bitcoinach – powiedział Saylor.

Podczas gdy dyrektor MicroStrategy pozostaje zadowolony ze strategii HODL, Chang naciskała pytając dlaczego BTC stoi obecnie w obliczu bessy. W tym miejscu Saylor zidentyfikował punkt spięcia na rynku między bitcoinem, którego opisuje jako „najmniej ryzykowne aktywo na świecie do utrzymywania w następnym stuleciu” a szerszym rynkiem kryptowalut, który nazywa „najbardziej niestabilnym rynkiem „szybkich” pieniędzy na świecie”. To jednak nie wystarczy, by Saylor zniechęcił się do zwiększania swoich pozycji.

Tak, zamierzamy kupić więcej – podkreślił.

Bitcoin: Przyjęliśmy strategię BTC, która zwiększyła nasze akcje pięciokrotnie – Michael Saylor

Podczas sesji ostrych pytań Chang zapytała Saylora, czy posiadanie tak dużej ilości bitcoinów kiedykolwiek wywołało u prezesa nerwowość.

Nie, właściwie to daje mi wielką pociechę. Naprawdę nie sądzę, że moglibyśmy zrobić coś lepszego, aby pozycjonować naszą firmę w środowisku inflacyjnym, niż zamiana naszego bilansu na bitcoiny, ponieważ zasadniczo zbudowaliśmy nasz bilans na niezależnym magazynie wartości, który nie jest walutą pochodną – powiedział Saylor.

Dwa lata temu mieliśmy mnóstwo gotówki, a gotówka traciła rocznie około 10% swojej siły nabywczej. Potem, kiedy Covid uderzył, a Fed przyjął bardziej akomodacyjną politykę monetarną, ta gotówka zaczęła tracić 25% swojej siły nabywczej rocznie – zauważył.

XTB

Przyjęliśmy strategię BTC, która zwiększyła nasze akcje pięciokrotnie. Moim zdaniem uratowało to firmę przed niezbyt przyjemnym losem. Jestem całkowicie zadowolony z tego, gdzie jesteśmy dzisiaj – podsumował.

Interior capital

Bitcoin (BTC) szuka stabilizacji powyżej 36 000 USD

Notowania BTC/USD silnie spadły w poniedziałek nieco poniżej 33 000 USD, jednak zdołały odbić powyżej 36 000 USD. We wtorek konsolidują w okolicach 36 500 USD i presja spadkowa wydaje się utrzymywać, dopóki cena pozostaje poniżej psychologicznej bariery oporu 40 000 USD. Dalsza przecena powinna doprowadzić do testu wsparcia 30 000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Partnerem artykułu jest Polski Instytut Kryptowalut, kantor umożliwiający wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.

 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie dax | jak handlować funtem | cena akcji lotos | cena akcji oncoarendi | biomed akcje | cena akcji neuca | akcje budimex |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here