Naga Markets
haker-AscendEX
Źródło: unplash.com/@nahelabdlhadi

Giełda kryptowalut, która niedawno świętowała swoje trzecie urodziny, padła ofiarą ataku hakerskiego. Tym razem chodzi o AscendEX dawniej BitMax. Platforma ta poinformowała swoich użytkowników o zaistniałym problemie. Szacuje się, że wyprowadzono z niej wirtualne waluty o wartości zbliżonej 80 mln USD. Poszkodowana giełda zapewniła swoich klientów, że pokryje całkowicie straty poniesione w wyniku tego incydentu.

Kolejna krypto giełda została zhakowana

Grudzień okazał się nieprzychylny zarówno dla inwestorów, jak i platform kryptowalutowych. Czołowe wirtualne waluty zaczęły ten miesiąc od spadków. Co więcej, w ostatnim czasie aż dwie giełdy padły ofiarą ataków hakerskich, w wyniku których wyprowadzono z nich aktywa warte miliony USD. Tym razem obrabowana została platforma uruchomiona 3 lata temu pod nazwą BitMax obecnie znana, jako AscendEX. Firma ta przyznała dziś, że doszło do naruszenia jej gorącego portfela oraz wyprowadzenia tokenów opartych na Ethereum, Binance Smart Chain i Polygon. Nie ujawniła jednak, jak duże są to straty.

Obrabowana giełda kryptowalutowa podkreśliła, iż włamanie to nie ma wpływu na środki przechowywane w jej zimnym portfelu. Co więcej, zapewniła, że luka ta zostanie całkowicie przez nią pokryta.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Wielomilionowe straty 

Jedna z firm analitycznych oszacowała, iż łącznie hakerzy mogli ukraść z AscendEX nawet 78 mln USD w wirtualnych walutach. Swoimi obserwacjami podzieliła się na Twitterze.

W ubiegłym tygodniu w wyniku ataku hakerskiego ucierpiała również giełda kryptowalut BitMart. Cyberprzestępcy wyprowadzili z niej aktywa o szacowanej wartości 150-200 mln USD. Platforma ta zapewniła swoich klientów, że skradzione środki stanowiły jedynie niewielką część przechowywanych przez nią wirtualnych walut.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here