Naga Marketsgiełda kryptowalutowa krakenKolejna giełda kryptowalut – Kraken – usuwa bitcoin SV (BSV) ze swojej platformy handlowej. Wszystko z trwającym w tle konflikcie na linii Craig Wright – społeczność kryptowalut.

Kraken z siedzibą w San Francisco ogłosił we wtorek, że nie będzie już obsługiwał BSV. Firma powołuje się w swojej decyzji na sentyment społeczności.

Kraken wyłączy depozyty BSV w dniu 22 kwietnia, handel zostanie zaś wstrzymany na wszystkich parach handlowych powiązanych z kryptowalutą 29 kwietnia, a wypłaty zostaną wyłączone 31 maja.

Stały trend?

Ruch następuje po ogłoszeniu w poniedziałek podobnej decyji przez dwie inne ważne giełdy – Binance i ShapeShift. Obie firmy też powołały się na skandaliczne zachowanie twórcy bitcoin SV – Craiga Wrighta. Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao (CZ), napisał na Twitterze, że Wright „zatruwa” społeczność bitcoina swoimi groźbami pozywania ludzi, którzy nazywali go oszustwem, ponieważ twierdził, że jest Satoshim Nakamoto.

Sam Kraken był już jednak negatywnie nastawiony do BSV na długo przed rozpoczęciem tego wszystkiego. Mimo tego podczas kontrowersyjnego hard forku bitcoin cash na bitcoin ABC i bitcoin „Satoshi Vision”, giełda umożliwiła handel BSV.

Teraz, po wybuchu afery związanej z Wrightem, Kraken przeprowadził ankietę na swoim koncie na Twitterze, prosząc ludzi o głosowanie w temacie usunięcia lub zachowania na platformie BSV. Ponad 70% użytkowników popiera usunięcie kryptowaluty z giełdy, tylko siedem procent sprzeciwia się temu, a ponad 20% nie ma zdania.

Inne giełdy

W swojej zapowiedzi usunięcia bitcoin SV Binance napisał: „okresowo sprawdzamy każdy zasób cyfrowy, aby upewnić się, że nadal spełnia on wysokie standardy, jakie oczekujemy”. Firma przytacza przy tym szereg czynników, które analizuje.

Obejmują one: zaangażowanie zespołu w projekt, poziom i jakość jego działań rozwojowych, stabilność sieci i inteligentnych umów, poziom komunikacji ze społecznością, “zdolność reagowania na okresowe żądania należytej staranności”, dowody nieetycznego lub oszukańczego postępowania i jego wkład w ekosystem kryptowalut.

Jest jednak prawdopodobne, że BSV jest co najmniej częściowo usuwane z powodu ataków Wrighta na użytkowników Twittera. Wright ogłosił nawet nagrodę za ujawnienie tożsamości użytkownika hodlonaut, po tym jak ten ostatni stwierdził, że Wright nie jest Satoshim.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here