Naga MarketsZagorzali zwolennicy kryptowalut i technologii blockchain uważają, że są one przyszłością i zrewolucjonizują wiele gałęzi gospodarki. Jako jedne z głównych atutów walut wirtualnych upatruje się ich transparentność oraz stosunkowo szybkie i tanie dokonywanie płatności za ich pośrednictwem. Warto jednak pamiętać, że w dalszym ciągu nie opracowano jednak idealnego, 100% bezpiecznego sposobu przechowywania tych aktywów. 


Przez wzgląd na fakt, iż każdy może sprawdzić jaka wartość kryptowalut przechowywana jest na konkretnym portfelu, wzrasta zainteresowanie ze strony hakerów, którzy wyszukują najbogatsze wallety w celu ich shakowania. Nikogo nie zdziwi zapewne fakt, iż jednymi z największych i zarazem jednymi z najbardziej narażonych na ataki hakerskie są portfele giełd kryptowalutowych. To na nich przechowywane są bowiem środki klientów i to one stają się wymorzonym łupem dla przestępców.

Niestety, przez to, iż rynek kryptowalut wciąż pozostaje stosunkowo młodym i niedojrzałym rynkiem ewentualna kradzież odbija się nie tylko na osobach, które w skutek tej kradzieży utraciły swoje oszczędności, lecz także na inwestorach…szczególnie krótkoterminowych. Okazuje się bowiem, że każda informacja o kradzieży sporej ilości środków wywołuje silną deprecjację na rynku walut wirtualnych. Podobnie było także w dniu wczorajszym, kiedy to relatywnie mała, koreańska giełda kryptowalut Coinrail oświadczyła, że ​​została zhackowana.

Z oświadczenia giełdy wynika, iż łupem hakerów padło około 30% aktywów będących przedmiotem obrotu na giełdzie. Fakt ten sprawił, że wartość cyfrowego złota spadła o niemal 10% sprowadzając kurs do najniższego poziomu od dwóch miesięcy. W dniu dzisiejszym spadki są kontynuowane. Z danych serwisu coinmarketcap.com wynika, iż w ciągu ostatnich 24 godzin zaledwie jedna ze 100 największych walut cyfrowych zyskiwała na wartości.

Warto także zwrócić uwagę, że pomimo, iż silne spadki wyceny zauważalne są na niemal wszystkich kryptowalutach, w wyniku włamania skradziono jedynie mniej znane coiny, takie jak np. Pundi X (NPXS). Jest to w dużej mierze spowodowane faktem, że pomimo, iż niemal każdy z projektów jest inny i rozwiązuje inne problemy, to jednak rynek ten wciąż jest dość młody i silnie ze sobą skorelowany.

Największe kryptowaluty tracą po uruchomieniu śledztwa przez CFTC

Innym z powodów ostatnich spadków może być także informacja o rozpoczęciu śledztwa przez amerykańską agencję CFTC. Jak już wcześniej informował Przemysław Jarząbek, pod lupą instytucji znalazły się cztery ważne giełdy kryptowalutowe – Bitstamp, Coinbase, itBit oraz Kraken – które dostarczają danych dla CME Group. CFTC jest częścią śledztwa dotyczącego możliwej manipulacji cenowej na rynku kryptowalut.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: Ciech – tydzień z gigantycznymi obrotami
Następny artykułJujubee – znamy datę premiery gry “Kursk”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here