Naga MarketsEuro BTCFCoin, giełda kryptowalut, która przyjęła kontrowersyjny model działania oparty na „opłatach górniczych”, wstrzymała teraz handel i kończy działalność. Powodem jest niedobór aktywów kryptowalutowych o wartości ok. 130 mln USD.

Zhang Jian, były CTO Huobi, który wystartował z FCoin w maju 2018 r., napisał długi post w poniedziałek, z którego dowiadujemy się, że giełda nie jest w stanie przetworzyć żądań wypłat użytkowników, ponieważ jej rezerwa aktywów spadła poniżej zobowiązań. Szacuje się, że luka ta może wynosi od około 7 000 do 13 000 bitcoinów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Giełda kryptowalut upada

Post został pierwotnie opublikowany w języku chińskim, a następnie przetłumaczony na Reddit na angielski.

Zhang jasno stwierdził, że giełda kryptwalut nie została ani zhakowana, ani nie chodzi o exit scam. Dodał, że problem jest „trochę zbyt skomplikowany, aby wyjaśnić go w jednym zdaniu”.

Podsumowując, przekazał, że problem ma genezę w “wewnętrznych błędach systemu”, który przez długi czas przyznawał użytkownikom więcej nagród górniczych opartych na transakcjach, niż powianiem to robić. Ponieważ firma nie zauważyła tego wystarczająco szybko, aby zaradzić tej sytuacji, problem rósł przez cały miniony rok.

Fcoin

Fcoin zostało wprowadzone na rynek w maju 2018 r., proponując klientom nowatorski model działania oparty na wspomnianych “opłatach górniczych”, który był oparty na tokenie. Na przykład za każdą opłatę transakcyjną, jaką użytkownik zapłacił FCoin w formie bitcoina lub etheru, platforma zwróciła użytkownikowi jej 100 procent wartości, ale w tokenie FT.

Wszystko działało sprawnie, ale – jak dziś wiemy – problem pojawił się wraz z błędem, który spowodował, że giełda wypłacała userom zbyt wiele środków, niż miała.

Cytowane na początku ogłoszenie pojawiło się zaledwie kilka dni po tym, gdy FCoin zawiesiło całą platformę po wykryciu problemu “kontroli ryzyka”. Zhang napisał w poście, że zespół platformy będzie teraz ręcznie przetwarzał żądania wypłaty dokonane przez użytkowników za pośrednictwem wiadomości e-mail.

Stwierdził ponadto, że „zmieni teraz ścieżki i zacznie wszystko od nowa”. Ma też nadzieję wykorzystać zyski ze swoich nowych projektów, aby „zrekompensować wszystkim straty”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here