Naga MarketsKolejna fatalna sesja na rynku akcjiPodczas dzisiejszej sesji na rynku akcji ponownie mogliśmy obserwować fatalne nastroje. Główne indeksy giełdowe w Europie zanurkowały już na początku dnia, co oczywiście ma związek ze zwiększającymi się obawami odnośnie rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa i jej negatywnych skutków dla gospodarki. W Polsce odnotowano dziś kolejny rekord w liczbie nowych zarażonych, przez co bardzo prawdopodobne jest wprowadzenie kolejnych ograniczeń.

WIG20 i DAX tracą ponad 4%. Coraz więcej państw myśli o całkowitym lockdownie.

O lockdownie myślą także Niemcy i Francja, co również dołuje tamtejsze indeksy. Niemiecki indeks giełdowy DAX przecenił się dziś 4,19%, z kolei francuski stracił 3,37%. Natomiast polski indeks dwudziestu największych spółek – WIG20 stracił dziś ponad 4,5%. Tym samym zanotował on najgorszą sesję od kwietnia tego roku. Sytuacja w naszym kraju jest szczególnie poważna, dziś przybyło ponad 18 tysięcy nowych chorych, ponadto w Polsce trwają liczne protesty, co zwiększa prawdopodobieństwo wprowadzenia lockdownu. Wśród największych spółek fatalnie radził sobie dziś CD Projekt, który przecenił się ponad 9%. Notowania znalazły się pod presją sprzedających po wczorajszej informacji o kolejnym przesunięciu premiery nowej gry – Cyberpunka. Ponad 12% obserwowaliśmy także na Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Negatywne nastroje przenoszą się także na rynek amerykański, gdzie również obserwujemy wyraźną przecenę. Najwidoczniej inwestorzy zza oceanu również zaczynają się obawiać podobnego zamknięcia gospodarki, z jakim mieliśmy do czynienia na początku wybuchu pandemii. Dodatkowo niepewność o dalszą sytuację wzmaga fakt zbliżających się wyborów w Stanach Zjednoczonych. Aktualnie w sondażach w dalszym ciągu prowadzi Joe Biden, jednak w poprzednich wyborach prezydenckich również nie wskazywały one na większe szanse Donalda Trumpa, który ostatecznie je wygrał i aktualnie obejmuje urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Nie należy także zapominać o trwającym sezonie publikacji raportów kwartalnych, jutro poznamy wyniki gigantów technologicznych, takich jak Alfabet, Facebook czy Apple.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here