Naga MarketsnbaDallas Mavericks staje się drugim zespołem z ligi NBA, który zaakceptował bitcoiny (BTC) jako formę płatności za bilety na mecze i produkty ze swoim logotypem.

Informację potwierdził wczoraj na swoim profilu na Twitterze procesor płatności kryptowalut BitPay.

Probitcoinowy właściciel z rynku NBA

Akceptację kryptowalut można było przewidzieć. Właścicielem zespołu jest znany miliarder i inwestor technologiczny Mark Cuban, który już wcześniej zasugerował, że kibice będą wkrótce mogli używać bitcoinów do kupowania biletów na mecze drużyny.

Wcześniej podobną decyzje podjęło The Sacramento Kings, które zaczęło akceptować bitcoiny w zamian za produkty promocyjne, a także bilety już w 2014 roku.

Według fragmentu komunikatu prasowego Dallas Mavericks udostępnionego przez źródła branżowe w mediach społecznościowych, drużyna- podobnie jak The Sacramento Kings – korzysta z usług BitPay do przetwarzania płatności bitcoinowych swoich kibiców.

Cuban od dawna funkcjonuje na rynku krytowalut, ale nierzadko jako krytyk cyfrowych walut. Przykładowo tego lata wyraził opinię, że kryptowaluta Facebook Libra jest dużym błędem, a nawet może być niebezpieczna dla świata. W tym miesiącu powiedział również, że uważa, że ​​bitcoin jest zasadniczo podobny do złota z perspektywy inwestora. Tyle że Cuban jest mocno sceptyczny do kruszcu…

Sport a kryptowaluty

Blockchain i kryptowaluty coraz częściej wkraczają w świat sportu.

Niedawno media pisały o tym, że słynny, a wręcz kultowy, amerykański bokser Mike Tyson wprowadza w życie nowy, oparty na blockchainie, projekt i ekosystem tokenów dla fanów. Celem ma być wspieranie młodych, aspirujących sportowców.

Platforma z rynku blockchain Socios.com zawarła również szereg partnerstw z wiodącymi międzynarodowymi drużynami piłkarskimi – w tym z francuskim klubem Paris Saint-Germain, włoskim Juventusem i brytyjskim West Ham United – w ramach serii ofert emisji tokenów dla ich fanów.

Polskim przykładem współpracy świata sportu z przestrzenią kryptowalut, są kooperacje, jakie zawiera CoinDeal. Firma finansuje m.in. sportowców. Wśród nich jest np. Damian Grabowski, zawodnik MMA, który we wrześniu będzie walczyć o pas mistrza wagi ciężkiej z samym Philipem De Friesem. Walka odbędzie się dokładnie 14 września w The SSE Arena w Londynie. Jeśli jesteście zainteresowani wydarzeniem możecie dowiedzieć się więcej tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. No i świetnie im więcej takich akcji tym lepiej. Świat sportu i świat krypto łączą się ze sobą w idealny sposób a najlepszym na to przykładem jest właśnie przytoczony w artykule coindeal, który poza sponsorowaniem grabowskiego ma na koncie umowę sponsorską z Wolverhampton Wanderers – piłkarskim klubem z angielskiej czołówki, grającym zdecydowanie fantastyczną piłkę. Nic tylko się cieszyć, takie sukcesy przynoszą krypto rozpoznawalność a co za tym idzie także nowych ludzi którzy się angażują w tę społeczność!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here