Naga MarketsCreative Commons autor: Esparta Palma

Zaledwie wczoraj informowaliśmy, że jedna z większych chińskich giełd wymiany kryptowalut, BTCChina, postanowiła zawiesić swoje operacje do końca września. Dzisiaj natomiast podobną informację wystosował ViaBTC, oferujący obrót na Bitcoinie oraz jego pochodnych. Decyzje są odpowiedzią na planowaną przez rząd Kraju Środka delegalizację wirtualnych moment i jak można się spodziewać odcisnęły się negatywnie na kursie kryptowalut. BTC znajduje się zaledwie kilkadziesiąt dolarów od bariery 3 tysięcy USD.


Całkowity koniec działalności ViaBTC na terenie Chin

Jak informują przedstawiciele ViaBTC, z dniem 25 września zablokowana zostanie rejestracja nowych rachunków, deponowanie środków oraz dostęp do wszystkich par walutowych. Dnia 30 września wyłączona zostanie natomiast oficjalna witryna internetowa giełdy. Pula wydobywcza (mining pool) ma jednak nadal funkcjonować normalnie.

Klienci przed wspomnianymi powyżej terminami powinni otrzymać zwrot środków zdeponowanych w juanach oraz kryptowalutach. Z oficjalnego oświadczenia giełdy wynika, że decyzja jest odpowiedzią na ogłoszą już 4 września delegalizację ICO (Initial Coin Offerings) oraz obecne zapowiedzi całkowitego zablokowania handlu na rynku cyfrowych monet.

ViaBTC z całą pewnością nie była największą i najstarszą giełdą kryptowalut – założona zaledwie w czerwcu tego roku obsługiwała około 100 tysięcy kont, generując wolumeny dzienne na poziomie około $24 milionów (dla porównania obroty na Bitfinex oscylują w granicach $1 miliarda). Nie przeszkodziło to jednak w wyprzedaży Bitcoina tuż po pojawieniu się oficjalnej informacji.

Bitcoin do 3 tysięcy, a może jeszcze niżej?

W niespełna półtorej miesiąca BTC/USD zarobił i oddał 2 tysiące dolarów? Wiele na to wskazuje. Pułap (prawie) 5 tysięcy osiągnięty na przełomie bieżącego tygodnia został zniesiony w przeciągu zaledwie kilku sesji – z czego większość w tym tygodniu i cenie brakuje zaledwie kilkudziesięciu dolarów, aby ponownie przetestować pułap 3000 dolarów za jeden token. W momencie opublikowania komunikatu przez ViaBTC wycena Bitcoina osuwała się o około 300 USD.

Gdyby obecne wsparcie tuż pod wsparciem 3000.00 zostało pokonane, kolejny istotny poziom rysuje się dopiero na wysokości 1850.00, od którego re-testu zaczęły się dynamiczne wzrosty z ostatnich dwóch miesięcy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here