Od pewnego czasu obserwujemy swego rodzaju stabilizację na rynku walut wirtualnych. Wiele z popularnych coinów porusza się obecnie w trendach horyzontalnych co w naturalny sposób przyczyniło się do hibernacji całego rynku. Fakt ten sprawił, że eksperci i analitycy opracowują prognozy dotyczące przyszłości walut wirtualnych jak również stojącej za nimi technologii.


Vinny Lingham, współzałożyciel i dyrektor generalny Civic, firmy specjalizującej się w bezpieczeństwie tożsamości, która w 2015 roku zebrała za pośrednictwem ICO ponad 33 miliony dolarów, uważa, że w przypadku rynku walut kryptograficznych kolejna bańka będzie jeszcze bardziej znacząca niż poprzednia. Jego zdaniem inwestorzy są chciwi i to właśnie dlatego kolejna bitcoinowa bańka jest nieunikniona.

“Czy myślę, że będziemy mieli kolejną bańkę? Prawdopodobnie dlatego, że ludzie po prostu się nie uczą. Kiedy przekroczymy 20 tys. dolarów, rynek może dotrzeć do 100 tys. dolarów, a następnie rozpocznie się nowy cykl, nowa bańka” – powiedział Lingham, wyjaśniając, że patrzy na rynek kryptowalutowy z perspektywy długoterminowej, podczas gdy bańka ta będzie tworzona przez chciwość inwestorów.

Jego zdaniem obecne spadki spowodowane zostały poprzez zachwianie równowagi między podażą a popytem, ponieważ w ubiegłym roku zainteresowanie inwestorów aktywami cyfrowymi i ICO znacznie przekroczyło podaż, podczas gdy w drugiej połowie 2018 roku sytuacja uległa odwróceniu. Teraz mamy dużo ICO i niewielu nabywców chętnych do zakupu tych aktywów.

Blockchain dopiero raczkuje

Lingham nie ma jednak złudzeń co do zbliżającej się masowej adopcji Bitcoina. Uważa on jednak, że jego rozwój hamują znaczne problemy ze skalowalnością, które ograniczają zakres rzeczywistych przypadków użytkowania.

“Mimo że zajmujemy się technologią blockchain od około dekady, nadal jesteśmy w powijakach. Jest to spowodowane tym, że najważniejszym przypadkiem zastosowania kryptowalut poza transferami pieniężnymi jest handel. Jest to głównie gra spekulacyjna” -powiedział.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułZnana tenisistka się stokenizowała
Następny artykułAnaliza dla początkujących: CADJPY – kierunek linia trendu?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here