Naga MarketsOd pewnego czasu obserwujemy swego rodzaju stabilizację na rynku walut wirtualnych. Wiele z popularnych coinów porusza się obecnie w trendach horyzontalnych co w naturalny sposób przyczyniło się do hibernacji całego rynku. Fakt ten sprawił, że eksperci i analitycy opracowują prognozy dotyczące przyszłości walut wirtualnych jak również stojącej za nimi technologii.


Vinny Lingham, współzałożyciel i dyrektor generalny Civic, firmy specjalizującej się w bezpieczeństwie tożsamości, która w 2015 roku zebrała za pośrednictwem ICO ponad 33 miliony dolarów, uważa, że w przypadku rynku walut kryptograficznych kolejna bańka będzie jeszcze bardziej znacząca niż poprzednia. Jego zdaniem inwestorzy są chciwi i to właśnie dlatego kolejna bitcoinowa bańka jest nieunikniona.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Czy myślę, że będziemy mieli kolejną bańkę? Prawdopodobnie dlatego, że ludzie po prostu się nie uczą. Kiedy przekroczymy 20 tys. dolarów, rynek może dotrzeć do 100 tys. dolarów, a następnie rozpocznie się nowy cykl, nowa bańka” – powiedział Lingham, wyjaśniając, że patrzy na rynek kryptowalutowy z perspektywy długoterminowej, podczas gdy bańka ta będzie tworzona przez chciwość inwestorów.

Jego zdaniem obecne spadki spowodowane zostały poprzez zachwianie równowagi między podażą a popytem, ponieważ w ubiegłym roku zainteresowanie inwestorów aktywami cyfrowymi i ICO znacznie przekroczyło podaż, podczas gdy w drugiej połowie 2018 roku sytuacja uległa odwróceniu. Teraz mamy dużo ICO i niewielu nabywców chętnych do zakupu tych aktywów.

Blockchain dopiero raczkuje

Lingham nie ma jednak złudzeń co do zbliżającej się masowej adopcji Bitcoina. Uważa on jednak, że jego rozwój hamują znaczne problemy ze skalowalnością, które ograniczają zakres rzeczywistych przypadków użytkowania.

“Mimo że zajmujemy się technologią blockchain od około dekady, nadal jesteśmy w powijakach. Jest to spowodowane tym, że najważniejszym przypadkiem zastosowania kryptowalut poza transferami pieniężnymi jest handel. Jest to głównie gra spekulacyjna” -powiedział.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZnana tenisistka się stokenizowała
Następny artykułAnaliza dla początkujących: CADJPY – kierunek linia trendu?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here