Naga Marketssamochody na torzeAkcje Tesli nie zwalniają tempa. Wczorajsza sesja zakończyła się wynikiem na poziomie +7,3%, a dziś ruch w górę zbliża się do 10%! Za jedną akcję spółki Elona Muska trzeba płacić ponad 950 dolarów amerykańskich USD podczas środowej sesji. Co dalej czy poziom 1000$ zostanie wybity z impetem? A może do ostatnie próby podbicia przed większą korektą spadkową?


Tesla coraz bliżej bariery 1000$ za akcję

We wczorajszym artykule dotyczącym Tesli pisaliśmy o tym, że kolejni analitycy zwiększają cenę docelową dla spółki Elona Muska, między innymi był to Adam Jonas z Morgan Stanley i Sanford C Bernstein z Toni Sacconaghi. Według tego pierwszego optymistyczny scenariusz zakłada nawet ruch w kierunku 1200$ za akcję. Niemniej warto zaznaczyć, że pomimo podniesienia cen docelowych dla Tesli, wciąż znajdują się one wyraźnie poniżej obecnej ceny rynkowej, która coraz śmielej zbliża się do psychologicznej bariery 1000$.

Z kolei dziś analitycy Piper Sandler Cos. zdecydowali się na podwyższenie ceny docelowej aż o 27% (do poziomu 928$ z wcześniej prognozowanych 729 dolarów). Ich szacunek jest obecnie najwyższym spośród ankietowanych przez Bloomberga.

Zobacz również: Chiny: Tesla stara się o pozwolenie na produkcję kolejnej wersji Modelu 3

Tesla – sytuacja techniczna na wykresie

Sytuacja techniczna w zasadzie nie uległa większej zmianie od czasu poprzedniej analizy. Po ostatnim olbrzymim rajdzie wzrostowym, ciężko jest wyznaczyć możliwe scenariusze. Najlepszym wyjściem byłoby zaczekanie, aż wykres “się uspokoi”. Niemniej impet wzrostowy jest bardzo silny, dlatego też atak na psychologiczną barierę 1000$ wydaje się bardzo prawdopodobny, o czym pisaliśmy też wczoraj.

Jednak o Tesli robi się coraz głośniej, ostatnie wzrosty wydają się przesadzone, tym bardziej biorąc pod uwagę nieciekawą sytuację w Chinach, gdzie Tesla również ma swoje fabryki. Dynamiczne, wręcz paraboliczne wzrosty przypominają klasyczną bańkę. Każda bańka kiedyś pęknie, pytanie tylko kiedy? Jedno jest pewne, w najbliższym czasie należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ zmienność rzędu kilkunastu procent podczas zaledwie jednej sesji nie powinna być szczególnym zaskoczeniem.

Akcje Tesli Wall Street
Tesla interwał H4, źródło: tradingview

Zobacz także: Elon Musk chce wydać 3,5 mld USD i zbiera kapitał. Tesla emituje akcje warte ponad 2 mld USDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here