Naga MarketsScena z filmu Wilk z Wall StreetNie od dziś wiadomo, że rynek kryptowalut dość regularnie wykorzystywany jest do różnego rodzaju oszustw i wyłudzeń. Rzadko zdarza się jednak tak, że agresor nie potrafi poradzić sobie z męczącymi go wyrzutami sumienia i postanawia przyznać się do winy. Przypadek taki miał miejsce niedawno w Stanach Zjednoczonych.


Grozi mu 2,5 roku bezwzględnego więzienia

Patrick McDonnell to 46-letni nowojorczyk, który sam siebie nazwał „Kojotem z Wall Street”. Jako właściciel Cabbage Tech Corp (Kapuściany Tech) przyjmował on pieniądze klientów w zarządzanie. Teoretycznie, miał nimi obracać na rynku kryptowalut. W praktyce, część środków zainwestował, a resztę sprzeniewierzył na swoje potrzeby.

Według prokury, między listopadem 2014 r. a styczniem 2018 r. McDonnell oszukał co najmniej 10 ofiar na łączną kwotę 194 000 USD. 21 czerwca br. przyznał się do popełnienia przestępstwa, za które grozi mu wyrok 2-2,5 roku więzienia. Ponadto, tytułem grzywny oraz restytucji mienia musi zapłacić ponad milion dolarów.

McDonnell przyznał się sędziemu okręgowemu USA Nicholasowi Garaufisowi:

„Dokonałem oszustwa. Twierdziłem, że zainwestowałem w wirtualną walutę i wydałem na wydatki osobiste. ”

Nie ufaj ludziom z internetu

Sposób pozyskiwania klientów, których środki zostały sprzeniewierzone był dziecinnie prosty. McDonnell wykorzystywał media społecznościowe, gdzie publikował posty zachęcające do powierzenia mu środków, którymi następnie będzie obracał na rynku aktywów cyfrowych. Świadomie wprowadzał on potencjalnych klientów w błąd wmawiając im, że wymienił już ponad 50 mln USD w BTC dla tysięcy klientów, udawał eksperta z dziedziny kryptografii i profesjonalnego, doświadczonego inwestora.

“Kojot z Wall Street” wpadł po raz drugi

Warto także zaznaczyć, że to nie pierwszy raz, kiedy 46-letni McDonnell został oskarżony o kradzież pieniędzy za pomocą różnych sztuczek i schematów. Wcześniej był on również jednym z wielu promotorów zaangażowanych w nieuczciwe projekty, za co został pozwany przez organy regulacyjne, w tym Commodity Futures Trading Commission (CFTC). W 2018 r. został zobowiązany do zapłacenia 290 429 USD w ramach restytucji i dodatkowych 831 287 USD grzywny.

Najwyraźniej nie nauczył się na własnych błędach, a teraz będzie musiał stawić czoła konsekwencjom swoich nieustępliwych, nikczemnych czynów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJustin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 24 – 28 czerwca 2019
Następny artykułDolar traci po gołębim spotkaniu FOMC
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here