Naga MarketsCC_lupa_strategyKogo warto śledzić? to nowy cykl artykułów podsumowujący zebrane rekomendacje walutowe minionego tygodnia. Czy warto sugerować się publikacjami banków inwestycyjnych w swoim handlu? Jeśli tak, to czyje rekomendacje są najskuteczniejsze? Poniżej omawiam rekomendacje banków które pojawiły się na portalu Comparic w mijającym tygodniu.


UBS

Coraz rzadziej pojawiają się analizy z lubianego przez czytelników Comparic cyklu Trade Ideas. Poziom rekomendacji UBS pozostaje jednak wciąż tak samo wysoki i niekwestionowanym zwycięzcą w kategorii najtrafniejszej prognozy pozostaje USD/CAD. Środowa rekomendacja  banku idealnie wpasowała się w słabość USD a rekomendowane shorty na USD/CAD przyniosły ponad 200 pips zysku. Tendencja zaczęła się odwracać w czwartkowe popołudnie a piątkowe payrollsy sprawiły, że USD/CAD ponownie znalazł się w rejonach sprzed rekomendacji banku. USDCADH4Wiara w słabość USD nie pozwoliła jednak zaksięgować zysku na najpopularniejszej parze rynku walutowego – EUR/USD. Na popularnym eurodolarze UBS wyszedł na zero gdy wcześniej otwarta pozycja zamknięta została przez zlecenie zabezpieczające stop loss. Otwarte pozycje na rynku walutowym największych banków inwestycyjnych można na bieżąco śledzić w wieczornych tekstach Marcina Moroza, lub w jego cotygodniowym podsumowaniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Credit Agricole

Ciekawy komentarz opublikował również Credit Agricole. Bank zadaje tytułowe pytanie – czy długotrwałe wzrosty USD chylą się ku końcowi. W ciągu tygodnia wydawało się to faktem – obserwowaliśmy mniej lub bardziej gwałtowną wyprzedaż amerykańskiego dolara względem pozostałych walut G10. Sytuacja uległa zmianie po piątkowym raporcie non farming payrolls, których choć nie zaskoczył kolejnym solidnym przyrostem zatrudnienia, to składowa jego część (mianowicie wskaźnik wzrostu wynagrodzeń za godzinę) został zdecydowanie ciepło przyjęty przez inwestorów. W nadchodzących dniach przekonamy się, czy analitycy Credit Agricole zwrócili uwagę na faktyczny problem czy były to chybione przypuszczenia.

Bank of America Merrill Lynch

Ostatnia prognoza analityków banku nie należała do najlepszych. Trudno jednak obwiniać BofA Merrill Lynch o sporą pomyłkę w prognozie piątkowych payrollsów – przewidywana przez bank wartość 170 tysięcy i tak należała do najniższych z opublikowanych. Dozą pesymizmu wykazano się w określaniu stopy bezrobocia – bank oczekiwał braku zmiany i utrzymania się wskaźnika na dotychczasowym poziomie 5% – ostatnie dane Departamentu Pracy wskazują jednak na spadek bezrobocia o 10 pp. BofA Merrill Lynch zwracał uwagę na prawdopodobieństwo wyższej niż określały to prognozy rynkowe średniej godzinowych zarobków – jednak pomimo tego, kierując się wskazaniami analityków i zawierają pozycje przed publikacją prawdopodobnie stracilibyśmy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here