Naga MarketsCC_lupa_strategyKogo warto śledzić? to nowy cykl artykułów podsumowujący zebrane rekomendacje walutowe minionego tygodnia. Czy warto sugerować się publikacjami banków inwestycyjnych w swoim handlu? Jeśli tak, to czyje rekomendacje są najskuteczniejsze? Poniżej omawiam rekomendacje banków które pojawiły się na portalu Comparic w mijającym tygodniu.


Miniony tydzień był znacznie spokojniejszy na rynkach niż pierwsze dni grudnia – choć nie obyło się bez emocji i ważnych decyzji. Za nami posiedzenia Bank of England, SNB oraz RBNZ, na których aktualizowane były obowiązujące stopy procentowe. Niespodzianek nie było, zmiany w polityce monetarnej zaszły jedynie w Nowej Zelandii, choć tamtejsze oświadczenie dotyczące gospodarkiwyspy i przyszłych planowanych działań tamtejszego banku centralnego spowodowały przyjemne wzrosty NZD. Czy ubiegły tydzień mógł przynieść zyski tym, którzy śledzili Pozycje dużych graczy?

UBS

Popołudnie z analizami UBS to już niemal zwyczaj. W minionym tygodniu mieliśmy okazję śledzić opinie banku między innymi na temat USD/CAD. Poniedziałkowa odsłona cyklu Trade Ideas zwracała uwagę na wybicie pary ponad poprzednie szczyty i możliwość głębszej korekty po realizacji zysków przez część rynku. Jak się później okazało obawy analityków okazały się jednak przedwczesne, a ten kto wykorzystał poniedziałkową rekomendację do przyjrzenia się USD/CAD i być może kupna pary na wsparciu mógł liczyć na spory zysk.

Wtorek przyniósł wspomnianą aktualizację poglądu UBS na USD/CAD, z kolei środę można zaliczyć do jednych z najlepszych dni analityków banku. Wyznaczony przez nich poziom wsparcia na 1,3535 niemal idealnie wyznaczył granicę korekty, a śledząc Trade Ideas i wchodząc w longa właśnie na tym poziomie, w piątek wieczorem mogliśmy zaksięgować zysk w wysokości ponad 200 pips.

Rekomendacje pozostałych par walutowych również mogły przynieść spory zysk czytelnikom cyklu Trade Ideas. Wtorkowa analiza NZD/USD, zwracająca uwagę na wsparcie w rejonie równego poziomu 0,6600 co prawda wymagała od tradera silnej psychiki (handel przed decyzją w sprawie wysokości stopy procentowej), jednak definitywnie się opłaciła. Przyjmując SL w wysokości 50 pips, stosunek zysku do ryzyka przekroczył 3:1.

Nieco gorzej wypadły (zaledwie dwie!) rekomendacje EUR/USD – proponowana w środę pozycja na edku nadal utrzymuje się na minusie, co uniemożliwia przesunięcie zleceń zabezpieczających przynajmniej do poziomu BE przed zbliżającym się FOMC. Ten tydzień należał do całkiem udanych również dla traderów UBS – spora liczba stratnych pozycji niwelowana jest przez takie jak chociażby na USD/CAD (200 pips) czy EUR/JPY (120 pips). Tygodniowe wyniki handlu dużych graczy można sprawdzić tutaj.

Pozostałe rekomendacje godne uwagi:

Credit Agricole

Rekomendacja w połączeniu z podstawowym Price Action mogła przynieś nieco ponad 170 pips zysku. Bank w swojej publikacji zwracał uwagę na kończącą się korektę spadkową EUR/USD, która faktycznie zakończyła się we wskazanych przez analityków Credit Agricole rejonach 1,08.

Societe Generale

Być może nie była to rekomendacja sensu stricte lecz w przejrzysty sposób komentowała być może niejasną do końca sytuację po nocnej zmianie nowozelandzkiej stopy kasowej. Wyznaczona strefa oporu po sporej batalii pomiędzy siłami popytu i podaży w końcu doprowadziła również do (jak na razie) niewielkiej korekty na NZD/USD.

Raporty CFTC

Commodity Futures Trading Commission nie jest wielkim bankiem inwestycyjnym, czy funduszem hedge. Jednak oczy sporej części profesjonalistów zwrócone są właśnie na cotygodniowe raporty wydawane przez te amerykańskie ciało, ukazujące realne nastawienie rynkowe na takich rynkach jak CME czy NYBT gdzie zawierane jest większość kontraktów futures na surowce, metale czy waluty. Warto przeczytać czym jest samo CFTC oraz być na bieżąco z najnowszymi publikacjami Komisji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here