Naga MarketsKodak w handlu przedsesyjnym traci blisko 40 proc. Wszystko przez rzekomy insider tradingAkcje amerykańskiej spółki Eastman Kodak zaliczyły bardzo mocny wzrost na koniec lipca br. Powodem była informacja o rządowej pożyczce wartej 765 mln dolarów, dzięki której firma miała zacząć produkować składniki do leków na koronawirusa. We wzroście akcji nie byłoby nic dziwnego gdyby nie to, że zaczął się na dzień przed oficjalną informacją w tej kwestii. Pojawiające się podejrzenia dotyczące insider tradingu zaowocowały rzekomym śledztwem amerykańskiego regulatora. Dziś natomiast pojawiły się doniesienia o wstrzymaniu planowanej pożyczki, które spychają notowania Kodaka około 40 proc. dół, w handlu przedsesyjnym.

  • Rządowa pożyczka została wstrzymana z uwagi na kontrolę regulatora
  • Akcje Kodaka przed sesją amerykańską tanieją do 9 dolarów

Podejrzenie o insider trading powodem wstrzymania pożyczki

W miniony wtorek do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zwróciła się senator Elizabeth Warren z wnioskiem o zbadanie potencjalnego wykorzystania informacji poufnych. Informacje miały dotyczyć niedawnego oświadczenia Eastman Kodak odnośnie pożyczki rządowej w wysokości 765 milionów dolarów.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Dzień przed ogłoszeniem pożyczki, ponad 1 mln akcji Eastman Kodak zmieniło właściciela, co czterokrotnie przekracza dzienną średnią w ciągu ostatniego roku (236 476). Senator Warren poinformowała o tym przewodniczącego SEC Jaya Claytona.

Dziś natomiast pojawiły się doniesienia o tym, że amerykański International Development Finance Corp. wstrzymuje planowaną pożyczkę w wysokości 765 milionów dolarów po tym, jak transakcja została poddana kontroli regulacyjnej.

– Niedawne zarzuty budzą poważne niepokoje. Nie będziemy kontynuowali współpracy do momentu wyjaśnienia zarzutów – tweetował w piątek organ U.S. International Development Finance Corporation.

Kodak w handlu przedsesyjnym traci około 40 proc.

Jak pokazują notowania handlu przedsesyjnego z portalu Investing, spółka Eastman Kodak o godz. 14:26 tracił blisko 40 proc. osuwając się pod poziom 9 dolarów za akcję.

Notowania Eastman Kodak

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, taki spadek po otwarciu sesji doprowadziłby do domknięcia luki wzrostowej, a notowania znalazłyby się na poziomie z 28. lipca.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Wykres dzienny Eastman Kodak

Mimo znacznego spadku w handlu przedsesyjnym, cena akcji Kodaka i tak jest o ponad 300 proc. wyższa od kursu sprzed silnego wzrostu wywołanego informacją o pożyczce.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here