Naga MarketsZnana z produktów fotograficznych, firma Kodak ogłosiła właśnie swój własny ICO, co doprowadziło do wzrostu cen akcji o ponad 150%. W oficjalnym komunikacie prasowym , Kodak, jedna z najbardziej renomowanych firm, ogłosiła partnerstwo z WENN Digital, aby rozwinąć własną kryptowalutę – KODAKCoin.


Przedsiębiorstwo wprowadziło na rynek wiele podstawowych obecnie technologii fotograficznych, takich jak film fotograficzny w rolkach 35 mm oraz pierwszy aparat fotograficzny dla amatorów. W 1888 roku model aparatu “Kodak Nr 1” kosztowal 25 dolarów, co odpowiadało miesięcznej pensji robotnika. Na początku XXI wieku koncern Eastman Kodak przeżywał jednak kryzys ekonomiczny, związany ze strategicznymi błędami w zarządzaniu, popełnionymi w ciągu kilku wcześniejszych lat. Fakt ten sprawił, że spółka w 2012 roku złożyła wniosek o ochronę przed upadłością, zamierzając wprowadzić restrukturyzację. Plan się powiódł i przedsiębiorstwo zdołało spłacić swoje zaległe długi. Kodak nigdy nie wrócił już jednak na fotel lidera branży fotograficznej.

Zgodnie z oświadczeniem, KODAKCoin będzie rodzimym tokenem dla platformy zarządzania prawami do wizerunku KODAKOne. Platforma wykorzystuje technologię blockchain do rejestrowania, śledzenia i licencjonowania swojej pracy w celu bezpiecznego rozpowszechniania i ochrony praw własności intelektualnej.

Komentując rozwój, CEO firmy Kodak, Jeff Clarke, powiedział:

“Dla wielu w branży technologicznej ‘blockchain’ i ‘kryptowaluta’ to gorące hasła, ale dla fotografów, którzy od dawna walczą o kontrolę nad swoją pracą i sposobem jej wykorzystania, te hasła są kluczem do rozwiązania tego, co było od dawna problem. Firma Kodak zawsze dążyła do demokratyzacji fotografii i udzielania artystom licencji na prawa autorskie. Dzięki tym technologiom będzie to w końcu możliwe”

Platforma KODAKOne utworzy zaszyfrowaną, cyfrową księgę praw własności dla fotografów, która zarejestruje zarówno nowe, jak i archiwalne prace. Dzięki aplikacji fotografowie otrzymają zapłatę za licencjonowanie swojej pracy natychmiast po sprzedaży.

Początkowa oferta monet od Kodaka (ICO) zaplanowana jest na 31 stycznia 2018 r. i zgodnie z oświadczeniem jest uruchamiana zgodnie z wytycznymi SEC jako token zabezpieczający.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ogłoszenie ICO dało nadzieję, że Kodak powstanie z kolan. Firma, której akcje od stycznia 2014 roku niemal nieprzerwania poruszały się na południe nagle złapała wiatr w żagle. Kurs wzrósł w ciagu zaledwie 4 godzin o ponad 150%. Czy zatem to początek “nowej ery” dla Kodaka i firma ma szansę na powrót do dawneś świetności kiedy za jedną akcje zapłącić trzeba było niemal 40 USD?

Notowania Eastman Kodak od TradingView

Ponieważ dzięki ICO wiele firm pozyskało ogromne finansowanie w 2017 roku, nie jest zaskoczeniem, że kolejne firmy będą kontynuowały ten trend w tym roku. Co ciekawe, wczoraj informowaliśmy również o kolejnym nadchodzącym ICO od zespołu zajmującego się popularną aplikacją do przesyłania wiadomości, Telegram, która ma na celu rozwój własnej platformy TON opartej na blockchainach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrzeż się handlowej Puszki Pandory – Nial Fuller
Następny artykułCFD na Bitcoin wraca do oferty XTB – węższe spready i niższe swapy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here