Naga MarketsFirma Kodak, dawna ikona apartów fotograficznych wróciła do centrum uwagi na początku tego roku, gdy ogłosiła swój własny ICO, które miało rozwinąć ich własną kryptowalutę KODAKCoin. Na samym ICO Kodak zarobił 2 mln USD dając nadzieję inwestorom na szybkie zyski. Jednak niecały miesiąc później, bo na początku lutego ogłosił opóźnienie emisji. Dziś dowiadujemy się, iż najprawdopodobniej nici ze wspólnego planu kopania bitcoinów.


9 stycznia Kodak ogłosił plany uruchomienia własnej kryptowaluty na platformie KodakOne. KodakOne miał pozwolić fotografom zarejestrować swoją pracę, licencjonować zdjęcia i przeszukiwać internet w celu znajdowania „piratów”. 30 stycznia, zaledwie na dzień przed początkową ofertą monet (ICO), Kodak opóźnił wprowadzenie nowej kryptowaluty, powołując się na konieczność zrewidowania oceny statusu potencjalnych inwestorów.

Spotlite USA to jedna z wielu firm, która udziela licencji marce Kodak na własne produkty, m.in. Kodak LED Lighting. Zgodnie z planami Spotlite sprzęt górniczy miał być pierwotnie  wynajmowany z opłatą wstępną w wysokości około 3400 USD. Klienci mogliby w ten sposób zachowywać udział w wydobytej kryptowalucie. Według Spotlite, początkowa opłata w wysokości 3 400 USD, dałaby 375 USD miesięcznie przez dwa lata z tytułu wydobycia.

Podczas gdy szefowa firmy Spotlite, Halston Mikail, ogłosiła plan instalowania koparek w siedzibie Kodaka w Rochester w stanie Nowy Jork, Kodak powiedział BBC, że program nigdy nie został oficjalnie zarejestrowany.

“KashMiner nie jest produktem licencjonowanym marki Kodak. Jednostki nigdy nie zostały zainstalowane w naszej głównej siedzibie.”

Program wynajmu został uznany przez wiele osób w branży jako oszustwo, które wprowadzało klientów w błąd obiecując nierealistyczne zyski. Ekonomista Saifedean Ammous powiedział: “Nie ma możliwości, aby magiczny kryptogórnik Kodaka zarobił te 375 $ miesięcznie”. Wielu krytyków zasugerowało również, że program nie uwzględnia faktu, iż wydobycie bitcoinów staje się coraz bardziej skomplikowane.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here