Naga MarketsKodak: kurs eksplodował o 203% w górę po pożyczce od rządu TrumpaAmerykański rząd przekazał Kodakowi niemal 800 mln dol. pożyczki, aby firma związana do tej pory z akcesoriami fotograficznymi rozpoczęła produkcję składników leków i półfabrykatów farmaceutycznych. Informacja o pożyczce spowodowała astronomiczny wzrost notowań Kodaka, który zakończył wtorkową sesję na NYSE aż z 203% na plusie.

  • Rząd Stanów Zjednoczonych skorzystał z Defense Production Act i nakazał Kodakowi produkcje farmaceutyków oferując mu pożyczkę o wartości niemal 800 mln dol.
  • Wcześniej do produkcji respiratorów nakłoniony został Ford Motor Co. oraz do wytwarzania wentylatorów General Motors Co.
  • Pożyczka może okazać się ratunkiem dla podupadającej firmy fotograficznej.

Kurs Kodaka w górę o 203%

Kurs akcji Kodaka wystrzelił w górę aż o 203,5% po tym jak rządowa administracja Trumpa ogłosiła, że Eastman Kodak Co. otrzymał aż 765 mln dol. pożyczki na rozpoczęcie produkcji środków do produkcji farmaceutyków.

Notowania Kodaka w ostatnich latach nie radziły sobie najlepiej wraz z umierającym popytem na chemikalia związane z fotografią analogową. Niemal cały świat przeszedł już na fotografię cyfrową, a chwilowa moda związana z powrotem do łask filmów analogowych była zauważalna tylko w środowiskach fascynatów i kolekcjonerów.

Kodak: kurs eksplodował o 203% w górę po pożyczce od rządu Trumpa
Notowania Eastman Kodak Co. Źródło: tradingview.com

Zobacz również: Akcje Tesla Inc. w górę o ponad 8%, spółka Muska wypuszcza obligacje o wartości ponad 780 mln dol.

CMC
Koronawirus straszy rynki - wykorzystaj sytuację. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Akcje Kodaka spadły do historycznych minimów 23 marca tego roku na poziomie 1,55 dol., choć jeszcze w styczniu 2014 roku akcje firmy ze 132-letnią historią były po 37,20 dol. czyli na rekordowych szczytach.

 Będziemy wspierać amerykańską samowystarczalność w produkowaniu kluczowych składników do produkcji farmaceutyków, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym obywatelom – stwierdził patetycznie dyrektor wykonawczy Eastman Kodak Co., Jim Continenza.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here