Naga Markets


 

Ktoś, kto myśli, że wszystko, co jest związane z kryptowalutami oraz technologią blockchain stanowi wyłącznie męską domenę, grubo się myli. Co więcej, z wypowiedzi pań, które zafascynowały się rynkami cyfrowych tokenów wynika, iż rynki te szczególnie przypadły im do gustu. Ostatnie badania pokazują, iż płeć przeciwna łapie inwestycyjny wiatr w żagle – co pokazują też statystyki. Coraz częściej kobiety piastują również kluczowe stanowiska w branży krypto.

Odkrywcze wyniki ankiety

Mowa jest konkretnie o badaniu rynkowym przeprowadzonym przez firmę Opinium Research LLP na zlecenie London Block Exchange (LBE)– pierwszej w Wielkiej Brytanii giełdzie kryptowalut, na której można obracać m.in. BTC, ETH, LTC, XRP oraz w niedalekiej przyszłości innymi coinami. W najnowszej ankiecie przeprowadzonej online w dniach 13 – 18 maja tego roku wzięło udział 2000 osób dorosłych. Wcześniej, w okresie 4-7 grudnia 2017, przeprowadzono podobne badanie.

Z wyników oraz zestawień tychże badań można wyciągnąć bardzo ciekawe wnioski: wśród ankietowanych kobiet, 13% respondentek (1 na 8) rozważa inwestycje w kryptowaluty – to wzrost o ponad 100% w porównaniu z wynikami wcześniejszego badania – zaledwie 6%. Jeszcze ciekawsze wnioski można wysnuć, gdy przyjrzymy się jak rozkładają się proporcje wśród respondentek z pokolenia milenialsów – tu zainteresowanie inwestycjami w aktywa krypto było na poziomie aż 20% (1 na 5 kobiet).  Jednocześnie zainteresowanie krypto tradingiem wśród panów pozostaje na tym samym poziomie. Czyśby „płeć brzydka” wolała tradycyjne rynki kapitałowe?

Agnes de Roeyer, starszy analityk ds. biznesowych w LBE tak skomentowała wynik powyższych ankiet:

„Nadal powszechnie pokutuje przekonanie o tym, iż kryptowaluty to gra zarezerwowana tylko dla mężczyzn, podczas gdy obserwujemy, jak przez ostatnie kilka ostatnich miesięcy setki kobiet rejestrują się na naszej giełdzie. Jednocześnie jednymi z najbardziej inspirujących i doświadczonych inwestorów są właśnie kobiety, które będą odgrywać coraz bardziej istotną rolę w branży.”

Co prawda badania te objęły respondentów z zaledwie kilku krajów, bez szerszego przekroju demograficznego, jednak pokazują one wyraźny trend, który, jak wszystko na to wskazuje, będzie zmierzał na północ.

Silna „słaba płeć” nadzieją na stabilizację i wzrosty notowań

Eugeniusz Bodo w scenie z filmu “Piętro wyżej” , żródło: www.wikipedia.com

Co istotne, z powyższych badań można wysnuć o wiele więcej ciekawych spostrzeżeń. Okazuje się, że kobiety są o 50% mniej skłonne podejmować irracjonalne decyzje inwestycyjne, zaś konkretnie pod wpływem tzw. FOMO (akronim od angielskiego zwrotu: Fear Of Missing Out – strach przed przepuszczeniem okazji). Wielu analityków jest zdania, że to właśnie FOMO odpowiada za gwałtowny wzrost notowań Bitcoina w zeszłym roku z poziomu 1.000 USD do blisko 20.000 USD. Zatem wszystkim, w tym zwłaszcza przedstawicielom giełd,  powinno zależeć na coraz większym udziale pań w krypto tradingu – może to mieć dobroczynny wpływ na stabilizację kursów.

Z ankiety wynika również, iż w procesie inwestowania kobiety są bardziej skłonne działać razem, a także dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi oraz zasięgać porad u przyjaciół (głównie przyjaciółek [sic!]) oraz członków rodziny, podczas gdy panowie statystycznie (a także tradycyjnie) wolą funkcjonować jako „samotne wilki”.

Tuzy krypto biznesu wśród kobiet

Za stwierdzeniem, że branża krypto przestaje być domeną mężczyzn przemawia fakt, iż coraz więcej kobiet zajmuje kluczowe stanowiska w branży. Na przykład CEO IBM – Virginia Rometty, podała, iż kierowany przez nią potentat zamierza skupić się bardziej na technologii blockchain. Jest ona jedną z najbardziej wpływowych kobiet w krypto sferze, więc jej wizje mają szansę stać się niebawem częścią rzeczywistości.

Kathreen Briteman Tezos CEO, źródło: www.youtube.com

CEO, a jednocześnie jednym ze współzałożycieli krypto projektu o nazwie Tezos, który miał swoją premierę latem zeszłym roku, jest Kathleen Breitman. Członkom zespołu Tezos udało się pozyskać aż 230 mln USD, i było to jedno z największych ICO w (krótkiej jak dotąd) historii tej formy pozyskiwania kapitału. Magazyn dla kobiet Glamour okrzyknął Breitman jako jedną z najbardziej wpływowych osób w branży. Z kolei panią, która prężnie działa w dziedzinie skalowalności Bitcoina oraz innych kryptowalut jest Elizabeth Stark – CEO Lightning Labs, jednego z ośrodków pracujących nad rozwojem protokołu Lightning Network, znana z licznych wystąpień podczas konferencji branżowych.

Elizabeth Stark, Lightning Labs CEO, źródło: www.flickr.com

Zobacz również: Kupił kawę wykorzystując Lightning Network. Nadchodzi rewolucja?

Podsumowanie

Nadal jednak kobiety na tak wysokich stanowiskach są wyjątkami od reguły. Jednak panie, które już piastują ważne stanowiska, jak również rosnąca rzesza krypto „trajderek” powinna zmienić ten stan rzeczy. Tak jak to czyni popularna Youtuberka Amanda B. Johnson, prowadząca kanał Crypto Tips. Można na nim znaleźć opis nowinek ze świata krypto, w tym o różnych dostępnych portfelach, giełdach, ciekawych ICO a także o zaawansowanych technologiach – wszystko to z kobiecego punktu widzenia, często w wyjątkowych sceneriach z Bali, Tajlandii i innych egzotycznych krajów.

żródło: www.youtube.com


Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here