Naga MarketsKNF zaleciła mBankowi wstrzymanie wypłaty dywidendy w I poł. 2021 r. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła mBankowi wstrzymanie wypłaty dywidendy z zysku w I poł. 2021 roku, w tym także niepodzielonego zysku z lat ubiegłych oraz niepodejmowanie – bez konsultacji z nadzorem – działań mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej, w tym wykupów akcji własnych, podał bank.

mBank dostał nowe zalecenia od KNF

“Bank otrzymał pismo Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 13 stycznia 2021 roku, które zgodnie z uchwałą KNF z dnia 16 grudnia 2020 roku dotyczącą stanowiska KNF w sprawie polityki dywidendowej banków komercyjnych w 2021 roku, zawiera następujące zalecenia dla banku:

Te artykuły również Cię zainteresują
1. wstrzymanie przez bank wypłaty dywidendy w pierwszym półroczu 2021 roku (w tym także niepodzielonego zysku z lat ubiegłych),

2. niepodejmowanie przez bank w pierwszym półroczu 2021 roku, bez uprzedniej konsultacji z organem nadzoru, innych działań pozostających poza zakresem bieżącej działalności biznesowej i operacyjnej, mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej, w tym wykupów akcji własnych” – czytamy w komunikacie.

Ponadto KNF poinformowała, że stanowisko Komisji w sprawie polityki dywidendowej banków komercyjnych w drugiej połowie 2021 roku będzie przedstawione odrębnie po dokonaniu analizy sytuacji sektora bankowego w pierwszym półroczu, podano także.

W marcu ub. roku akcjonariusze mBanku zdecydowali na zwyczajnym walnym zgromadzeniu o niewypłacaniu dywidendy za 2019 rok.

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here