Naga MarketsKNF zaleciła BNP Paribas BP wstrzymanie wypłaty dywidendy w I poł. 2021 r.Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła BNP Paribas Bank Polska wstrzymanie wypłaty dywidendy z zysku w I poł. 2021 roku, w tym także niepodzielonego zysku z lat ubiegłych oraz niepodejmowanie – bez konsultacji z nadzorem – działań mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej, podał bank.”Bank w dniu 18 stycznia 2021 roku otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego pismo z dnia 15 stycznia 2021 roku, zawierające następujące zalecenia:

– wstrzymanie przez bank wypłaty dywidendy w pierwszym półroczu 2021 roku,

Te artykuły również Cię zainteresują
– niepodejmowanie, bez uprzedniej konsultacji z organem nadzoru, innych działań w szczególności pozostających poza zakresem bieżącej działalności biznesowej i operacyjnej, mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej, w tym również ewentualnych wypłat dywidend z niepodzielonego zysku z lat ubiegłych oraz wykupów akcji własnych” – czytamy w komunikacie.

Zgodnie z powyższym pismem, stanowisko KNF w sprawie polityki dywidendowej banków komercyjnych w drugiej połowie 2021 roku będzie przedstawione odrębnie po dokonaniu analizy sytuacji sektora bankowego w pierwszym półroczu, podano także.

BNP Paribas Bank Polska jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 109,95 mld zł na koniec 2019 rConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here