Naga MarketsCommission de Surveillance du Secteur Financier (CSSF), luksemburski odpowiednik polskiego KNFu, w środę ostrzega przed działalnością podmiotu o nazwie Bit-Bay Europe, który podaje na swoich stronach, że posiada licencję instytucji płatniczej i jest nadzorowany przez regulatora. W rzeczywistości przedsiębiorstwo nie uzyskało odpowiednich autoryzacji, co więcej jego nazwa może kojarzyć się z polską giełdą kryptowalutową BitBay, wprowadzając inwestorów w błąd.


Bit-Bay, czyli nieudany klon polskiej giełdy BitBay?

Chociaż pod adresem internetowym Bit-Bay.org kryje się strona, której daleko do oryginalnej witryny polskiej giełdy BitBay, to myślnik rozdzielający dwa człony nazwy może być niewystarczający dla niektórych użytkowników – szczególnie wchodzących dopiero do świata kryptowalut – aby rozróżnić oryginał od podróbki.

Nielicencjonowany podmiot podaje, że jest giełdą kryptowalut, która oferuje wymianę tradycyjnych walut na cyfrowe aktywa, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Jak wynika z ostrzeżenia z luksemburskiego KNFu, podmiot sugeruje, że posiada licencję CSFF, na podstawie której może oferować swoje usługi klientom z Unii Europejskiej. Stwierdzenie nie jest jednak prawdą, w związku z czym regulator przestrzega inwestorów przed korzystaniem z usług podmiotu.

Portal Comparic.pl przekazał informację o ostrzeżeniu luksemburskiego regulatora do przedstawicieli BitBay. W momencie publikacji artykułu, redakcja nadal oczekiwała na wiadomość zwrotną.

Rynkowe „klony” to popularna taktyka oszustów, którzy próbują wykorzystać zaufanie do marki zbudowanej przez inne przedsiębiorstwo i tym sposobem przyciągnąć do siebie potencjalnych klientów pewnych, że powierzają swoje środki sprawdzonemu brokerowi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here