Naga Markets29 czerwca notowania spółki Petrolinvest miały zostać całkowicie wycofane z obrotu na warszawskim parkiecie. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zdecydowała się jednak wstrzymać wykonanie decyzji bezterminowego wykluczenia – zamiast tego do GPW skierowano żądanie zawieszenia obrotu akcyjnego.


Powodem skarga skierowana do sądu przez Petrolinvest

Powodem zmiany decyzji KNF jest złożone przez Petrolinvest zażalenie na decyzję komisji nadzoru. “Zarząd spółki zwraca uwagę, iż w okresie zawieszenia notowań, spółka pozostaje członkiem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz podlega przepisom regulującym obowiązki informacyjne spółek publicznych” – podał Petrolinvest w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zarząd ma podjąć wszelkie możliwe działania, aby przywrócić obrót akcjami spółki – cały czas pod uwagę brane jest przeniesienie obrotu na rynek NewConnect. Środa, 28 czerwca, miała być ostatnim dniem handlu na akcjach Petrolinvest. Co prawda w związku z zawieszeniem inwestorzy od jutra nie będą mieli możliwości kupna lub sprzedaży akcji, jednak decyzja KNF wywołała dzisiaj wyraźną euforię, doprowadzając do rozrysowania luki wzrostowej na wykresie OIL i aprecjacji o ponad 20%

W efekcie notowania w trakcie środowego poranka testowały poziomy obserwowane ostatni raz 21 czerwca.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here