Naga MarketsPo dość głośnej i kontrowersyjnej kampanii Narodowego Banku Polskiego i Komisji Nadzoru Finansowego pt.: “Uważaj na kryptowaluty” okazuje się, że być może polski regulator zmienia nieco swoje stanowisko na temat walut wirtualnych. Z najnowszych doniesień wynika bowiem, iż Urząd Komisji Nadzoru Finansowego tworzy specjalną grupę roboczą do spraw Blockchain i kryptowalut.


Ruszamy w UKNF z grupą roboczą do spraw Blockchain w tym kryptowalut. Grupa będzie miała na celu przygotowanie Raportu UKNF oraz wypracowanie stanowiska KNF na temat Blockchain, kryptowalut i ICO – napisał na twitterze Artur Granicki, dyrektor Departamentu FinTech KNF.

Jednym z celów specjalnej grupy roboczej ma być podjęcie dialogu ze środowiskiem kryptowalut i wypracowanie właściwych regulacji prawnych oraz stanowiska polskiego regulatora w tym zakresie.

„Do grupy roboczej chcemy zaprosić dużą ilość przedstawicieli branży zarówno związanych z Blockchain jak i związanych z kryptowalutami, a także właściwe instytucje i urzędy. Kiedy będzie gotowy raport i właściwe stanowiska Urzędu to zależy od tempa prac grupy” – napisał Artur Granicki na twitterze.

Mimo wszystko warto jednak przypomnieć, że pomimo czasowego zawieszenia poboru podatku PCC od handlu kryptowalutami, w czerwcu ma ruszyć kolejna kampania KNF ostrzegająca przez inwestowaniem w waluty wirtualne. Szkoda, że KNF z równym zaangażowaniem nie kontrolowało takich spółek jak GetBack – mówi “Rz” poseł Kulesza.

Powstał sejmowy zespół do obrony kryptowalut

Powstała przy KNF specjalna grupa robocza nie jest jedynym zespołem mającym pochylić się nad tematem kryptowalut. Jak informowaliśmy już wczoraj, w polskim sejmie powstała właśnie pierwsza parlamentarna grupa, która ma działać w obronie kryptowalut przed nadmiernymi regulacjami ze strony rządu.

Celem powołania Zespołu jest wspieranie działań edukacyjnych na temat kryptowalut oraz współpraca ze środowiskiem prawnym, naukowym i biznesowym, aby zaproponować projekty prawa pozwalającego na ich rozwój w Polsce – czytamy w regulaminie zespołu.

Do zadań Zespołu należeć będzie w szczególności:

  • opiniowanie materiałów oraz propozycji decyzji i rozwiązań prawnych,
  • stwarzanie możliwości prezentowania i dyskusji środowisk opiniotwórczych,
  • podejmowanie inicjatyw i występowanie z wnioskami do odpowiednich Komisji Sejmu i Senatu RP.

Jak donosi “Rzeczpospolita”, zdanim członków w/w zespołu polscy urzędnicy nie nadążają za nowoczesnymi technologiami. W ich ocenie państwo zbyt restrykcyjnie podchodzi do wirtualnych walut. Parlamentarzyści uważają, że kampanie organizowane przez Narodowy Bank Polski i Komisję Nadzoru Finansowego są niekorzystne i utrudniają prace giełdom a także mają na celu przecieranie drogi do wprowadzenia bardziej restrykcyjnych regulacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułZnów fatalne wieści dla frankowiczów
Następny artykułSłabe dane, słabe EUR – ciekawie na JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here