Naga MarketsLogo PZU na budynkuPodczas 415. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), które miało miejsce 4 grudnia 2018 roku, instytucja podjęła jednogłośną decyzję o nałożeniu na PZU kary grzywny w wysokości 900 tysięcy złotych w związku z opóźnieniami w wypłacie odszkodowań na przestrzeni 2 lat.


„Komisja jednogłośnie nałożyła na Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA (PZU) karę pieniężną w wysokości 900 tysięcy złotych, za naruszenie art. 14 ust. 1-3 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień  w przyznaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnieniu obowiązków informacyjnych” – poinformował KNF w komunikacie.

PZU wchodzi w skład indeksu WIG30, a akcje spółki od początku tygodnia wyraźniej odbijają, zyskując tylko we wtorek niemal 1%. Spółka jest jedną z największych w Polsce instytucji finansowych, która zajmuje się świadczeniami ubezpieczeniowymi, funduszami emerytalnymi, inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Naruszenia stwierdzone w toku prowadzonego postępowania dotyczyły szkód likwidowanych w latach 2013-2015 r. Za naruszenia obejmujące wskazany okres Komisja stosowała już sankcje. Zakład ubezpieczeń wdrożył zaś intensywne środki zaradcze oraz usprawnił procedury likwidacji szkód, co zostało uwzględnione przy wymiarze kary” – dodaje Komisja.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here