Naga MarketsPotwierdzony pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem u pracownika Urzędu KNFJak wynika z informacji opublikowanych przez Puls Biznesu, w niedzielę, 11 października, w siedzibie Komisji Nadzoru Finansowego potwierdzony został pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Obecnie trwają prace mające na celu dezynfekcję całej siedziby UKNF. Jacek Barszczewski, rzecznik komisji, poinformował, że to ósmy przypadek zakażenia wśród pracowników UKNF, ale pierwszy wykryty u osoby pracującej stacjonarnie.

  • Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem u pracownika Urzędu KNF pracującego stacjonarnie.
  • Łącznie w gronie pracowników Komisji wykryto już 8 przypadków zachorowań.
  • Całkowita liczba zachorowań w Polsce przekroczyła już 125 tysięcy.

Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!

Koronawirus na świecie

Od momentu wybuchu światowej pandemii COVID-19, łącznie odnotowano już blisko 38 mln przypadków zachorowań. Najwięcej spośród krajów na całym świecie, odnotowano w Stanach Zjednoczonych – blisko 8 mln. W Indiach, liczba zakażonych przekroczyła 7,1 mln a w Brazylii zbliża się w szybkim tempie do 5,1 mln.

Jeśli chodzi o liczbę ofiar, w tym zestawieniu również przodują Stany Zjednoczone, w których według danych z bazy worldometers.info, w wyniku zachorowania na COVID-19 zginęło już blisko 220 tys. osób. Ponad 150 tys. ofiar to bilans pandemii w Brazylii. W Indiach zmarło już ponad 109 tys. osób.

Kraje z największą liczbą potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Świat. Źródło: worldometers.info

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Koronawirus w Europie

W ostatnim czasie pandemia COVID-19 w Europie nabiera tempa. Liczby zachorowań systematycznie rosną, co przekłada się również na wzrost liczby ofiar.

Jeśli chodzi o Europę, najwięcej przypadków zakażenia odnotowano do tej pory w Rosji: 1,3 mln, Hiszpani: 890 tys. oraz we Francji: 734 tys. Polska zajmuje 11 lokatę na Starym Kontynencie z liczbą przypadków przekraczającą 125 tysięcy.

Najwięcej osób w wyniku powikłań związanych z zakażeniem koronawirusem zmarło w Wielkiej Brytanii: 42,8 tys., Włoszech: 36,2 tys., oraz we Francji i Hiszpanii – tam liczba ofiar zbliżyła się do 33 tys. W Polsce, w niedzielę, liczba ofiar przekroczyła 3 tysiące.

Kraje z największą liczbą potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Europa. Źródło: worldometers.info

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here