Naga MarketsKNF ponownie rozpatrzy sprawę Ostrowskiego. Chodzi o karę w wysokości 600 tysięcy złKomisja Nadzoru Finansowego (KNF) przekazała do publicznej wiadomości informację o złożeniu wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy od decyzji KNF z dnia 29 września 2020 r. nakładającej na Pana Jarosława Ostrowskiego, Wiceprezesa Zarządu Polskiego Domu Maklerskiego SA z siedzibą w Warszawie karę pieniężną w wysokości 600 tysięcy zł.

  • KNF nałożył na Jarosława Ostrowskiego karę w wysokości 600 tysięcy zł
  • Teraz nadzorca ponownie rozpatrzy sprawę wiceprezesa PDM
  • Maksymalna kara dla Ostrowskiego od KNF to aż 1 mln złotych

Ciąg dalszy sagi GetBack

W okresie organizacji przez Polski Dom Maklerski SA (PDM)  procesu oferowania obligacji emitowanych przez GetBack SA, Jarosław Ostrowski był Wiceprezesem Zarządu Polskiego Domu Maklerskiego SA. W tym czasie, w związku z pełnionymi obowiązkami, wiedział i godził się z tym, aby PDM działał intencjonalnie i świadomie w sposób, który należy uznać za nierzetelny i nieprofesjonalny oraz naruszający zasady uczciwego obrotu – informuje KNF.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Komisja Nadzoru Finansowego już niemal 2 lata temu, w dniu 8 listopada 2018 r. cofnęła Polskiemu Domowi Maklerskiemu SA z siedzibą w Warszawie zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej, nałożyła karę pieniężną w wysokości 2,5 miliona złotych i wyznaczyła termin na zakończenie prowadzenia działalności maklerskiej przez podmiot na 3 miesiące od dnia doręczenia ww. decyzji.

Nałożenie sankcji administracyjnej w dniu 29 września 2020 roku na członka zarządu miało wskazać uczestnikom rynku kapitałowego, jak istotne znaczenie ma rzetelne, profesjonalne, zgodne z zasadami uczciwego obrotu zorganizowanie procesu oferowania instrumentów finansowych.

Nabywcy instrumentów finansowych oferowanych przez firmy inwestycyjne, inwestują swoje środki w zaufaniu do podmiotów oferujących, do ich profesjonalizmu, sumienności oraz bezpieczeństwa całego procesu wynikającego z otrzymanego zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej.

Działania podjęte przez Dom Maklerski naruszały zasady uczciwego obrotu, co godziło w interesy uczestników rynku, a za co odpowiedzialność ponosi m.in. Jarosław Ostrowski.  Maksymalny wymiar kary, jaki KNF mogła nałożyć wynosi 1 000 000 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here